20 Kasım 2015 Cuma 10:48
Down Sendromlu Rabia’nın Düğün Hayali Gerçek Oldu

Manisa'nın Kula ilçesinde down sendromlu Rabia Tıraş'ın gelinlik giyme hayali gerçek oldu.

Hayatı boyunca gelinlik giymeyi hayal eden Rabia Tıraş'ın hayalini kurduğu düğünü gerçek oldu. Rabia Tıraş'ın bu hayalinin gerçekleşmesi için yakınları Kula Halk Eğitim Merkezi'nden yardım istedi. Genç kızın bu isteğini dikkate alan Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü, bünyesinde düzenlenen İşaret Dili Kursu'nda organizasyon yaparak, down sendromlu Rabia Tıraş'ın isteğini yerine getirdi. Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hakan Özkan, İşaret Dili Kurs Öğretmeni Cemile Demirelli ve işaret dili kursiyerleri tarafından organize edilen düğün programına, Kula Kaymakamı Murat Güven ile Kula İlçe Milli Eğitim Müdürü Raşit Çarpan'da katıldı. Hayali bir damadın olduğu düğünde programın düzenlendiği salona gelinlik giyerek gelen Rabia Tıraş, müzik eşliğinde oyun oynadı. Kula Kaymakamı Murat Güven, İşaret Dili Kursu Öğretmeni Cemile Demirelli ve diğer kursiyerler ile karşılıklı oynayan Tıraş'a kına yakılarak pasta kesildi.

HALK EĞİTİM MERKEZİ İSTEĞİ GERİ ÇEVİRMEDİ

Rabia Tıraş'ın yıllardır hayalini kurduğu gelinlik giyme isteğini yerine getiren Kula Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğüne teşekkür eden Tıraş'ın ablası Fadime Teker, "Biz ablası olarak her zaman istemiş olduğu, gelin gelin diye adlandırmış olduğu gelinlikti. Bizde buraya başvurduk. Çok teşekkür ediyoruz. Bütün herkesin emeğine, bir kere değil bin kere Allah razı olsun. Hepsine teşekkür ederim" dedi.

Halk eğitim merkezine yapılan başvuruyu gerçekleştirerek Down sendromlu bir vatandaşı isteğini gerçekleştirmekten dolayı mutlu olduğunu ifade eden Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hakan Özkan ise "Biz Halk Eğitim olarak halka hizmet ediyoruz. Onun için buradayız. Bize halkımızdan gelen talebi kırmadık. Rabia kızımızın bu güzel gününde burada beraber olduk. Onu mutlu ettiysek halk eğitim olarak çok gururluyuz. Kaymakamımız ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz de teşrif etti. Onlara da ayrıca teşekkür ediyoruz. Bu program onlarla bir mana ve güzellik kazandı. Bu açıdan ailesine buradaki kursiyerlerimize ve bu programı hazırlayan öğretmenimize de ayrıca teşekkür ediyoruz" dedi. Konu ile ilgili konuşan Kula İlçe Milli Eğitim Müdürü Raşit Çarpan; " Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğümüzün halk ile iç içe olduğunun bir göstergesi olan temsili düğün töreninde biz bir vatandaşımızı, down sendromlu bir kişiyi, halka ulaşarak mutlu etmekten mutluyuz. Ben bu işi tertipleyen mutluluğa mutluluk katan bütün herkese teşekkür ediyorum."dedi.

Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü'ne teşekkür eden Kula Kaymakamı Murat Güven, "Down sendromlu bir kızımızın halk eğitimimize başvurması sonucu burada bugün böyle bir düğün yaptık. Bizlere de söyledi arkadaşlar. Katıldık ve halk eğitim merkezimizde kızımızın düğününü gerçekleştirdik. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Rabia Tıraş ve kursiyerler gönüllerince eğlendi.

Son Güncelleme: 00.00.0000 00:00
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com