12 Temmuz 2017 Çarşamba 17:33
Erdoğan çok sert çıktı! "15 Temmuz'u anlamayan gafiller var"

İşte konuşmadan satır başları:
Şu anda aramızda bulunan şehit yakınlarımıza ve gazilerimize şükranlarımı sunuyorum. Şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Gazilerimize şifalar diliyorum. Türkiye bu musibetin de üstesinden gelecektir. 15 Temmuz gelecek nesiller için büyük bir anlam ifade edecek. İnancımıza göre şehitler ölmez. Bize düşen şehitlerimizin aziz hatıralarını yaşatmaktır.

15 TEMMUZ ANITLARI AÇILIYOR
15 Temmuz'u 16 Temmuz'a bağlayan gece yapacağımız açılışlara tüm milletimizi davet ediyoruz. İlk açılış Şehitler Köprüsü'nün Anadolu çıkışındaki dev alanda gerçekleştireceğiz. İkincisini ise 16 Temmuz sabah namazını müteakiben Külliye'nin karşısında inşa edilen anıtın olduğu bölgede yapacağız.

"15 TEMMUZ'UN ANLAMINI KAVRAYAMAYAN GAFİLLER"
Darbe girişiminin ardından 15 Temmuz'u milli anma günlerimiz arasına aldık. Malazgirt gibi, İstnabul'un fethi gibi. Malesef aradan geçen 1 yıla rağmen hala 15 temmuzun anlamını kavrayamayan gafiller görüyoruz. Bunun başında da ana muhalefet partisinin başındaki zat geliyor. Maltepe'de yaptığı konuşmada bunu açıkça beyan etti. Adalet yürüşüyü adını verdiği yürüyüş olsa olsa sözde adalet yürüyüşü olur.

"ARKASINDA PKK OLANLARLA NASIL OMUZ OMUZA YÜRÜYEBİLİYORSUN?"
Mevlana Hazretleri, ağaca su vermeyi adalet, dikene su vermeyi zulüm olarak tanımlıyor. Bunlar ağaca değil dikene su veriyor. Darbecileri ve teröristleri savunan CHP Genel Başkanı, bizden dikenlere su vermemizi talep ediyor. Biz asla bunu yapmayız. Arkasında PKK'nın olduğu kişilerle nasıl oluyor da omuz omuza yürüyebiliyorsunuz? Bunlar değil mi bizim kardeşlerimizin katili? Bu şehitlerimizin failleri değil mi? Şehitlerimizin huzurunda bizim bornumuz bükük kalır. FETÖ'cülerin avukatlığına savunabilir, onlar PKK'yı destekleyebilir, onlar ülkesine ve milletine ihanet etmiş herkesi kucaklayabilir; ama biz bunların hiçbirini yapmadık yapmayacağız. Çünkü bizim milletimize sözümüz var. Biz milletimize Türkiye'de tek bir terörist kalmayana kadar mücadele edeceğimizin sözünü verdik. Elinde silah olan her teröristi etkisiz hale getireceğimize yemin ettik.

"KÖŞE BUCAK SAKLANDI"
İstanbul'da köşe bucak saklanmak yerine darbecilerin karşısına dikilseydi bu yürüyüşe farklı bir şekilde bakabilirdik. Tankların karşısına ilk ben çıkarım diyen bu değil mi? 15 Temmuz gecesi havalimanına indiği zaman hemen oradaki kendi arkadaşlarıyla havalimanındaki tankları oradan çekilmesini isteyip, tanklar oradan çekildikten sonra Bakırköy Belediye Başkanı'na kaçıp giden o değil mi? O evden bütün geceyi takip eden o değil mi? Oteller kapalıydı, onun için o evde kaldım diyen o değil mi? Eğer Cumhurbaşkanı'nın geleceğinden haberim olsaydı beklerdim yalanını söyleyen o değil mi? Benim gelmeme ne gerek? Benim milletim orada. Sen bu milletin arasında değil misin?

Oradan ülkemizi başbakanımızla sürekli paslaşarak yönettik. Atalamalarımızı da oradan yaptık. Bu süreç içerisinde de duruma hakim olduk. Mesele inanmak.

"DEMOKRASİNİN GÜVENCESİ AK PARTİ'DİR"
Biz bu ülkede 18 bin kilometrenin üstünde bölünmüş yol yaptık. Bunların yürüdüğü kadar gürültü çıkarmadık. Batı konuşuyor. Bir G20 Hamburg zirvesi yaptık, orayı yakıp yıktılar. Hükümetimiz bu yürüyüşte bunların kılına zarar gelmesin diye tüm tedbirleri aldı. Ve bu güvenlik altında Ankara'dan İstanbul'a yürüdüler. Ama bakıyorsunuz utanmadan sıkılmadan batıda farklı farklı şeyler anlatabiliyorlar. Demokrasinin güvencesi Türkiye'de AK Parti iktidarıdır. Diğerleri hikaye. Özgürlüklerin garantisi Türkiye'de AK Parti iktidarıdır.

MERVE KAVAKÇI İÇİN "BU KADINI BURADAN ATIN" DİYENLERİ İYİ BİLİRİZ
Güvenlik altında Ankara'dan İstanbul'a yürüdüler. Hala utanmadan sıkılmadan Batı'ya gidip farklı farklı şeyler anlatabiliyorlar. Demokrasinin güvencesinin Türkiye'de AK Parti iktidarıdır. Özgürlüklerin garantisi AK Parti iktidarıdır. Bizden önce biz özgürlüklerin boyutunu biliriz. İşte ana muhalefetin adeta geçmişi konumundaki daha önceki iktidarı biliriz. Bir DSP'nin parlamentodaki iktidarı döneminde parlamentoya girmiş olan Merve Kavakçı olan kardeşimize şu anda ebedi alemde olan zatın "Bu kadını buradan atın" diyenlerin kimler olduğunu biliyoruz. Hani özgürlük, nerede özgürlük? Şu anda Türkiye'de başı açık, örtülü diye bir dert var mı?

SOKAKTA ARANAN ADALETİN ADI İNTİKAMDIR, VANDALLIKTIR
Sokaksa sokak diyerek kendi aklınca milleti ve devleti tehdit eden bu kişi böyle bir yanlışa saplanması halinde asıl kendisinin sokağa çıkamaz hale geleceğini iyi bilmeli. Açık konuşuyorum, böyle bir şeye mi tevessül edeceksin, sokağa çıkamaz hale geleceğini bilmelisin. Sokakta aranan adaletin adı intikamdır, bunun sonu da vandallıktır. Adaletin aranacağı meşru zeminler bellidir. Meclis'i çalıştırmamak için her türlü yola başvuranlar şimdi çıkmış Meclis devre dışı bırakıldı diyorlar. Adalet sistemine hukuk sistemine hakaret edenler adalete giden tüm yolları tıkamayı maharet sayanlar siz değil misiniz?

BU PARTİNİN ADNAN MENDERES'İ ŞEHİT ETTİĞİNİ UNUTMADIK
Şimdi öldü galiba! Ben MHP'lileri mi dolduracağım diyen bunlardan biri değil miydi? Biz bu partinin geçmişte Azerbaycanlı kardeşlerimizin Boraltay Köprüsü'nde teslim ettiğini unutmadık. Bu partinin Adnan Menderes'i nasıl şehit ettiğini unutmadık. Bu partinin 28 Şubat'ta yaptıklarını unutmadık. Beyefendinin önceki genel başkanlarının partimizin kapatılması için Anayasa Mahkemesi'ne başvurup 'Ankara'da da hakimler varmış' dediklerini unutmadık. Bu partinin siyasi tarihimizin en büyük cinayeti olan 367 garabetinin nasıl savunulduğunu bunun mimarı olduklarını unutmadık. Siz kim adalet kim?

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com