02 Nisan 2016 Cumartesi 15:13
Genelkurmay: 12 Terörist Etkisiz Hale Getirildi

Genelkurmay Başkanlığı, Nusaybin, Şırnak, Yüksekova, ve Hatay Belen'de 12 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, Mardin Nusaybin'de devam eden operasyonda; iki bölücü terör örgütü mensubu teröristin etkisiz hale getirildiği vurgulanarak operasyonda, toplam etkisiz hale getirilen terörist sayısının 150 olduğu kaydedildi. 26 adet el yapımı patlayıcı imha edilen operasyonda, toplam imha edilen el yapımı patlayıcı sayısının ise 320 olduğu ifade edildi.

ŞIRNAK'TA 6 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Şırnak'da devam eden operasyonda; altı bölücü terör örgütü mensubu terörist etkisiz hale getirilen operasyonda, toplam etkisiz hale getirilen terörist sayısının 136 olduğu ifade edildi. 25 adet el yapımı patlayıcı imha edilen operasyonda, toplam imha edilen el yapımı patlayıcı sayısının 297 olduğu vurgulandı.

YÜKSEKOVA'DA TERÖR ÖRGÜTÜNÜN AĞIR KAYIPLARI SÜRÜYOR

Hakkâri Yüksekova'da devam eden operasyonda; üç bölücü terör örgütü mensubu terörist etkisiz hale getirildiği vurgulanarak operasyonda, toplam etkisiz hale getirilen terörist sayısının 113 olduğu bildirildi. Operasyonda, bir adet Biksi makineli tüfeği, bir adet M-4 piyade tüfeği, 23 Kaleşnikof piyade tüfeği, iki adet tabanca, bu silahlara ait çok sayıda mühimmat, yedi adet Kaleşnikof şarjörü, iki adet el bombası, bir adet av tüfeği, 12 adet roketatar mühimmatı ve sevk fişeği, üç adet M49/A1 aydınlatma mayını, dört adet gaz maskesi, beş adet çift kar elbisesi, iki adet kamera, bir adet akım ölçer, yedi adet hücum yeleği ve ilk yardım malzemeleri ele geçirildiği kaydedildi.

19 adet el yapımı patlayıcı imha edilen operasyonda, toplam imha edilen el yapımı patlayıcı sayısının 134 olduğu belirtildi.

1 ASKER YARALANDI

Açıklamada, "Mardin Kızıltepe Askerlik Şube Başkanlığına bombalı araçla saldırı gerçekleştirilmiş, bir kahraman silah arkadaşımız ve bir sivil güvenlik görevlisi hafif yaralanmış, bölgede bulunan yabancı uyruklu bir şahıs hayatını kaybetmiş ve 16 vatandaş yaralanmıştır" denildi.

HATAY BELEN'DE 1 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Hatay Belen'de icra edilen operasyonda bir bölücü terör örgütü mensubu terörist etkisiz hale getirildiği belirtilerek, beraberinde bir adet M-16 piyade tüfeği, beş adet dolu şarjörü, iki adet el bombası ve örgütsel doküman ele geçirildiği ifade edildi.

ŞANLIURFA VE MARDİN'DE 2 TERÖRİST TESLİM OLDU

Şanlıurfa'da, Suriye'den Türkiye sınırına gelen PKK/PYD terör örgütü mensubu bir terörist güvenlik güçlerine teslim olduğu bildirildi.

Mardin Midyat'ta, bölücü terör örgütü mensubu bir terörist güvenlik güçlerine teslim olduğu vurgulanarak Bitlis Tatvan'da yapılan arazi aramasında bölücü terör örgütü tarafından tuzaklanmış olan iki adet el yapımı patlayıcının bulunarak imha edildiği ifade edildi.

Şırnak İdil'de icra edilen operasyonda; bir adet Biksi makineli tüfeği, 3 bin adet Biksi fişeği, yedi adet Kaleşnikof piyade tüfeği, 24 adet Kaleşnikof şarjörü, sekiz adet el bombası ve bir adet fotoğraf makinesinin ele geçirildiği kaydedildi.

IĞDIR'DA 2 KİŞİ YAKALANDI

Iğdır'da, bölücü terör örgütüne yardım ve yataklık eden iki şahıs yakalandığı kaydedilerek şahısların evlerinde yapılan aramalarda iki adet Kaleşnikof piyade tüfeği, bir adet 7,7 mm İngiliz piyade tüfeği, bir adet ruhsatsız av tüfeği, bir adet kuru sıkı tabanca, 209 adet Kaleşnikof piyade tüfeği fişeği, 60 adet 7,7 mm İngiliz piyade tüfeği fişeği,180 adet Kaleşnikof piyade tüfeği mermisi, 184 adet G3 piyade tüfeği mermisinin ele geçirildiği açıklandı.

GAZİANTEP'TE 5 DEAŞ'LI YAKALANDI

Muş'ta bir bölücü terör örgütü mensubu terörist yakalanarak gözaltına alındığı ifade edilerek, Gaziantep'te ise DEAŞ terör örgütü üyesi, yabancı uyruklu beş şahsın yakalandığı bildirildi.

TERÖR ÖRGÜTÜNE YARDIM VE YATAKLIK YAPAN 5 KİŞİ YAKALANDI

Bingöl'de bölücü terör örgütüne yardım ve yataklık eden beş şahıs yakalanarak gözaltına alındığı, bir adet tabanca, bir adet şarjör, 13 adet fişeği, bir adet kuru sıkı tabanca, iki adet av tüfeği ile çok sayıda örgütsel doküman ele geçirildiği belirtildi.

Son Güncelleme: 00.00.0000 00:00
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com