03 Ocak 2016 Pazar 13:44
Haber Alma Hakkınıza En Güvenilir Yanıt Ajans Haber’den

Yaşadığımız çağın en önemli konularından birini haberler oluşturmaktadır. Sürekli olarak geline ve de değişen dünya düzeninin ortaya çıkardığı sonuçlardan biri olan ve geçmiş yıllara nazaran daha önemli bir yere sahip olan haber alma hakkımız bugün çeşitli araçlar ile kendisine karşılık bulmaktadır.

Dünya üzerinde ve ülkemiz sınırları içerisinde birebir yaşantımızı, sevdiklerimizi etkileyecek birçok olumlu ya da olumsuz gelişme yaşanmaktadır. Bu gelişmeler yaşadığımız her çağda bulunmuş olsa da bugün hızına hemen hemen kimsenin yetişemediği gelişmelerin varlığından ötürü giderek takip edilemez bir hal almıştır. Önceleri akşamdan akşama seyrettiğimiz televizyon kanallarının haber kuşakları, günden güne aldığımız gazetelerin varlığı ya da dakikalık açtığımız radyoların haber programları yaşanan gelişmelerden haberdar olmamıza yeterken bugün hangi aracı kullanırsak kullanalım hep bir “gelişmelere geç kaldım” hissini bünyemizde barındırmamıza neden olmaktadır.

Televizyon, radyo ve gazete gibi haber alma hakkımıza cevap aradığımız araçların yerini bugün yaşananların hızının giderek artması sebebi ile internet haberciliği almıştır. İnternetin bugün hayatımızdaki yerini irdelemek nerede ise tartışmaya kapalı bir konu başlığı haline gelmiştir. İhtiyacımız olan ya da merak ettiğimiz her türlü bilgiyi edinmek amacı ile başvurmuş olduğumuz internetin kullanıcı sayısının günden güne artıyor oluşu, tam da az önce bahsettiğimiz internet haberciliğinin de doğru orantılı olarak artıyor olması anlamına gelmektedir. Peki, nedir bu internet haberciliği? Niçin diğer haber kaynaklarından daha fazla tercih ediliyor?

İnternet Haberciliği Nedir?

İnternet haberciliği son 20 yıldır hayatımızda var olan ancak ülkemiz sınırlarında ve diğer dünya ülkelerinin sınırlarında yaşanan gelişmelerin artması nedeni ile özellikle son yıllarda başvurulan bir habercilik çeşididir. Alışmış olduğumuz ve belki de düne kadar kullanıyor olduğumuz televizyon, gazete, radyo gibi haber kaynakları ile tam olarak aynı amaca hizmet eden internet haberciliği, farklı olarak kişilere anında haber alma haklarının olduğunu da hatırlatan bir sektördür. Bütün haber kaynaklarının temel amacının bilgi vermek olduğunu göz önünde bulundurursak ve bu kaynakları gelişmelerden haberdar olmak adına takip ettiğimizi varsayarsak bu isteğimize anında karşılık verilmesi sanıyoruz ki tabir-i caizse aranan kanın bulunduğu anlamına gelmektedir.

Diğer haber kaynaklarından farklı olarak web sitesinde hem yazılı, hem sesli hem de görüntülü haberler bulunduran yani bu özelliği ile aslında alışmış olduğumuz bütün haber kaynaklarının bir nevi harmanı ve gelişmişi olarak karşımıza çıkan internet haberciliği, elbette ki icra edildiği ortamdan kaynaklı olarak daha çok özeni gerektiren bir habercilik sektörüdür. İnternet ortamının sayısız faydasının bulunmasının yanında kirli ve gereksiz birçok bilgiyi de içeriğinde barındırıyor olduğu göz ardı edilemeyecek kadar önemli bir gerçektir. Bu yüzden bugün artık temel ihtiyaçlarımızdan biri haline gelmiş olan haber alma hakkımıza cevap ararken tercih edeceğimiz kaynaklar oldukça önemlidir. Ajans Haber bu noktada tarafsız ve güvenilir habercilik anlayışı ile karşımıza çıkmakta ve internet haberciliğinin nasıl yapılması gerektiğini adeta kantılar nitelikte haberler yapmaktadır.

Son Güncelleme: 22.10.2016 16:48
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com