29 Aralık 2016 Perşembe 09:36
Hainler Soylu’yu Hedefe Koymuş

İçişleri  Bakanı Süleyman Soylu’nun DHKP/C terör örgütü tarafından hedefe konulduğu ortaya çıktı. İstihbarat birimleri, DHKP/C terör örgütünün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yanı sıra İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya da yönelik canlı bombalı saldırı yapabileceği bilgisine ulaştı. Alınan istihbarati bilgiler üzerine tüm emniyet müdürlükleri uyarıldı. 1 Eylül 2016 tarihinde İçişleri Bakanı olan Süleyman Soylu’nun koruma duvarı güçlendirildi.

Soylu, Ülkenin ve Toplumun Aradığı İçişleri Bakanı
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türk halkının arzuladığı sıra dışı bir bakanlık sergilemesi terör örgütlerini çıldırttı. Terör örgütlerini bitirmek için ülke insanını arkasına alarak, teröre  meydan okuyan ve zaman sınırı koyan Bakan Soylu’ya yönelik hain saldırı emrinin 29 Kasım 2016 tarihinde cezaevinden tahliye olan Karip Polat adlı teröristin şifreli olarak verdiği rapor edildi. Polat’ın cezaevine girmeden önce, “Cezaevine girmekten vazgeç, savaşçı kimliğine bürün, eylem yap’ şeklinde örgüt üyelerine talimat verdiği belirlendi.  

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ardından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun da DHKP/C terör örgütü tarafından hedefe konulduğu tespit edildi. Tüm kentlere uyarı yazısı gönderildi.

EYLEM EMRİNİ VEREN CEZAEVİNDEN ÇIKTI
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türk halkının aradığı sıra dışı bir bakanlık sergiliyor. Terör örgütlerini bitirmek için ülke insanını arkasına alarak teröre meydan okuyan İçişleri Bakanı Soylu’ya yönelik eylem emrinin 29 Kasım 2016 tarihinde cezaevinden tahliye olan Karip Polat’ın verdiği ortaya çıktı. Polat, cezaevine girmeden önce, “Cezaevine girmekten vazgeç, savaşçı kimliğine bürün, eylem yap’ şeklinde örgüt üyelerine talimat verdiği tespit edildi.

ALINAN BİLGİ TÜM BİRİMLERLE PAYLAŞILDI 
DHKP/C terör örgütünün faaliyetlerini deşifre etmek amacıyla yapılan çalışmalar çerçevesinde istihbarat birimleri, eylemsellik sürecine giren DHKP/C terör örgütünün yapmayı planladığı eylemleri rapor etti. İstihbarat birimleri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yanı sıra İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya da yönelik canlı bombalı saldırı yapabileceği bilgisine ulaştı. Alınan istihbarati bilgiler üzerine tüm emniyet müdürlüklerine bir yazı gönderilerek, uyarı yapıldı.  1 Eylül 2016 tarihinde İçişleri Bakanı olan Süleyman Soylu’nun koruma duvarı da güçlendirildi.

HEDEFTLERİNDE BİRÇOK KURUM VARMIŞ
DHKP/C terör örgütünün Cumhurbaşkanı Erdoğan ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun yanı sıra birçok kurumu da hedefe koyduğu rapor edildi. İstihbarat birimleri örgütün üst düzey Ak partili siyasetçilerin yanı sıra, yargı ve emniyet mensuplarına yönelik eylem yapabileceği bilgisi tüm kentlere ulaştırıldı. 81 kentte güvenlik en üst düzeye çıkarıldı. Kritik noktalarda görevli bürokratlar ile örgütün hedefindeki isimlerin etrafındaki güvenlik sayası arttırıldı.

(Enis Yıldırım)

Son Güncelleme: 29.12.2016 09:38
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com