11 Temmuz 2017 Salı 13:02
“Hiç pişmanlık yok! Çünkü…”

FETÖ sanıklarının içerde bir arada kaldıkları için birbirlerini etkilemeye devam ettiklerini ifade eden Hukukçular Derneği Başkanı Cavit Tatlı, “Onların ceza almamış olmaması örgütü diri tutuyor. Üstelik yaptıklarından en ufak bir pişmanlık duymuyorlar” dedi.

15 Temmuz darbe girişimi davaları devam ediyor. FETÖ ihanet ve terör örgütü mensupları 15 Temmuz 2016 gecesi darbe kalkışması ile silahsız halka silah, uçak ve tankla saldırarak 249 vatandaşımızı şehit etmişti. Darbeciler sabaha karşı tek tek yakalanarak adalete teslim edildi. Yurtdışına kaçan bazı FETÖ mensupları için ise iade talebinde bulunuldu. FETÖ/PYD'ye ilişkin davaları ve süreci Hukukçular Derneği Başkanı Av. Cavit Tatlı çarpıcı bir açıklamada bulundu.

Tatlı, "Sanıkların birçoğu ısrarla yeni hiçbir şey söylemiyor, isim vermiyor ve belli yerden geldiği belli olan ifadelerini devam ettiriyorlar. En ufak bir pişmanlık duyduklarına dair emare yok. Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne hazırlık yapıp ‘işkence gördüm, uyutulmadım, üzerim soyuldu, karımı kızımı yan odaya getirdiler, ifade vermek zorunda kaldım' demek suretiyle davaları usulden bozdurmak istiyorlar." dedi. (Milat)

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com