06 Eylül 2016 Salı 12:10
İhanet Talimatı!

YIĞINAK YAPTILAR

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Artvin’deki konvoyuna yönelik düzenlenen ve bir askerin şehit olduğu hain saldırının şifreleri çözülmeye başladı. Uzun süredir Karadeniz Bölgesi’ne sızmak için çaba gösteren PKK’lıların bölgede yığınak yaptıkları tespit edildi. İstihbarat birimleri ayrıca son dönemlerde gerçekleştirilen eylemlerin telsiz konuşmalarını da deşifre etti.

KOÇGİRİ GRUBU

İstihbarat birimlerinin hazırladığı raporlarda, Kılıçdaroğlu’nun konvoyuna yönelik saldırı talimatını Artvin nüfusuna kayıtlı olan ‘Türk Tarık’ kod adlı Barış Öner isimli PKK’lının verdiği, eylemi ise Koçgiri grubu lideri Yusuf Buldağ’ın gerçekleştirdiği iddia edildi. Daha önceki telsiz konuşmalarında da Koçgiri grubu üyesi 8-10 kişilik terörist grubun bölgeye gönderildiği tespit edilmişti.

1 MİLYON ÖDÜL

Emniyet Genel Müdürlüğü'nün hazırladığı gri arananlar listesinde adı bulunan Buldağ'ın başına 300 bin TL, saldırı emrini veren Barış Öner'in başına ise 1 milyon ödül konulduğu öğrenildi. Öte yandan gruptaki diğer  teröristlerin ise örgüte yeni katıldıkları için kimliklerinin henüz tespit edilemediği iddia edildi. Saldırının ardından güvenlik güçlerinin operasyonlara devam ettiği belirtildi.

 

Kemal Bektaş/Karadeniz

Son Güncelleme: 06.09.2016 12:11
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com