15 Eylül 2016 Perşembe 16:14
Kritik Görüşmede Dikkat Çeken Ayrıntı

Rusya Genelkurmay Başkanı Ankara'da

Ankara'ya gelen Rusya Genelkurmay Başkanı Gerasimov, Genelkurmay Karargahı'nda resmi törenle karşılandı. Gerasimov'un kritik ziyaretinin ana gündem maddesi Suriye. Org. Gerasimov'un tören kıtasını selamlaması sırasında, Org. Akar'ın beraberinde gelen heyeti uyararak geride durmalarını istemesi dikkat çekti.

Rusya Genelkurmay Başkanı Valeriy Gerasimov bugün Türkiye'ye geldi. Rusya Genelkurmay Başkanı Valeriy Gerasimov, başkent Ankara'da Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar tarafından resmi törenle karşılandı. Kritik ziyarette, Akar ve Gerasimov, sınır ötesi harekat ve Suriye'deki son durumu masaya yatıracak.

AKAR'DAN PROTOKOL UYARISI

Rusya Genelkurmay Başkanı Org. Valeriy Gerasimov, bugün Türkiye'ye geldi.Genelkurmay Başkanlığı'nda Org. Hulusi Akar, Org. Valeriy Gerasimov'u resmi törenle karşıladı. Törende, Org. Gerasimov'un tören kıtasını selamlaması sırasında, Org. Akar beraberinde gelen heyeti uyararak gelmemesini istedi. Org. Akar ve Org. Gerasimov birlikte tören kıtasını selamlarken, heyet arka taraftan takip etti.

ERDOĞAN-PUTİN GÖRÜŞMESİ MİLAT OLDU

Türkiye, 24 Ağustos'ta sınır hattından IŞİD'i temizlemek için sınır ötesi harekât başlatmıştı. Fırat Kalkanı Harekâtı, 9 Ağustos'ta St. Petersburg'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya lideri Vladimir Putin arasındaki tarihi zirveden günler sonra hayata geçirilmişti. Türkiye’nin desteklediği Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) güçleri, kısa sürede Cerablus'tan Azez'e kadar olan hattı IŞİD teröristlerinden arındırıldı, PKK'nın Suriye uzantısı YPG'den de birçok köy alındı. Kasım 2015'te Türkiye'nin hava sahasını ihlal eden Rus savaş uçağını düşürmesiyle kopan ilişkiler, Ağustos 2016'da yeniden tamir edildi ve Ankara ile Moskova arasında yeni bir sayfa açıldı.

'TÜRKİYE ARTIK KARADANEZ'İN EFENDİSİ DEĞİL' DEMİŞTİ

Türkiye ziyaret gerçekleştiren Rusya Genelkurmay Başkanı Valeri Gerasimov, Karadeniz'deki Rus filosu ve Türk Deniz Kuvvetleri arasındaki "güç oranının son birkaç yıl içerisinde ciddi biçimde değiştiğini" savunarak "Türkiye'nin neredeyse Karadeniz'in efendisi olduğu söyleniyordu. Artık her şey değişti" şeklinde konuşmuştu.

fft16_mf7653003.jpegrusya-genelkurmay-baskani-ankara-da-7653180.jpegrusya-genelkurmay-baskani-ankara-da-7653176.jpeg

Son Güncelleme: 15.09.2016 16:16
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com