20 Ocak 2016 Çarşamba 11:28
Mahalleli İsyan Etti

İzmir'in Karabağlar ilçesinde, bir inşaat firmasının temel atma işlemi sırasında yol çöktü.

Çocukların okula gitmek için kullandığı yoldaki çatlak, çevredeki binaların yakınına kadar ilerleyince, belediye önlem olarak yolun etrafını sadece beton bariyerle çevirdi. Vatandaş yolun bir an önce eski haline dönmesini, belediye ise inşaat firmasının istinat duvarı yapmasını bekliyor.

İzmir'in Karabağlar ilçesinde bir inşaat firması tarafından başlatılan temel atma işlemi sırasında yol çöktü. Yolda geniş çatlak meydana gelirken, çatlak yolun çevresindeki binaların yakınına kadar ilerledi. Çocukların okula gitmek için sıkça kullandığı yolun etrafı, Karabağlar Belediyesi tarafından beton bariyerle çevrildi ve uyarı levhaları konuldu. Belediyenin aldığı önlemi yetersiz bulan ve bir aydır büyük tehlike ile karşı karşıya yaşadıklarını belirten bölge halkı olaya tepki gösterdi.

Belediye yetkilileri ise alınan önemlerin yeterli olduğunu savundu ve inşaat firmasının yola istinat duvarı çekmesini beklediklerini belirtti.

"BU ÖNLEM BİNALARI TUTABİLECEK Mİ?"

Hiçbir yetkilinin mahalle halkının şikayetiyle ilgilenmediğini söyleyen Hüseyin Murat Özdere isimli mahalle sakini, "İzmir Büyükşehir Belediyesine şikayette bulundum, Karabağlar Belediyesine yönlendirdiler. Karabağlar Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğünü aradım, en son bir cep telefonu numarası verdiler. Adamcağız beni 15 dakika dinledikten sonra "moloz varsa geleyim, kaldırayım" dedi. Sıradan bir belediye işçisiymiş. İnşaat firmasının tabelası bile yok. Kim yapıyor bilemiyoruz. Her yer tehlike altında. Kimse ilgilenmiyor. Burada mahalle çökmek üzere. Burası okul yolu ve çoluk çocuk bu yoldan geçiyor. Belediye önlem olarak yolun etrafını betonla çevirdi. Bu önlem buradaki binaları tutabilecek mi?" diyerek tepki gösterdi.

"OKULA GİDERKEN KORKUYORUZ"

İlkokul 4. sınıfta okuyan ve her gün okuluna gitmek için çöken yolu kullanan Emre Okumuş ise, "Burası bizim okul yolumuz ve bir aydır yapılmadı. Buradan korkarak geçiyoruz. Yetkililerden buraya yol yapılmasını istiyoruz. Aşağıya istinat duvarı yapılacakmış. Bir an önce yapılmasını istiyoruz" dedi.

Mahalleli İsyan Etti

Mahalleli İsyan Etti

Mahalleli İsyan Etti

Mahalleli İsyan Etti

Son Güncelleme: 00.00.0000 00:00
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com