27 Aralık 2016 Salı 09:49
PKK'nın Sığınak Kazıcısı Yakalandı

Bakan Soylu Siirt’ten sonra geçtiği Bitlis’te vatandaşı dinledi

İÇİŞLERİ Bakanı Süleyman Soylu, PKK terör örgütüne karşı alandaki üstünlüğü, psikolojik üstünlükle perçinliyor. Önceki gün Siirt’te PKK’ya seslenerek ‘Bahara çıkamayacaksınız.’ diyen Soylu, dün de Bitlis de PKK’lılara ‘Kedi gibi kaçıyorsunuz.’ dedi. Halkın içine giren ve kahvehanede vatandaşa seslenen Soylu, oğlu dağa kaçırılan bir annenin feryadını dinledi. PKK’dan çocuğunu geri istediği için teröristlerin dipçikle darp ettiği anne, Bakan Soylu’ya “Çocuğumu geri getirin nolur?” dedi. Bakan Soylu, PKK’nın milletin kardeşliğine ihanet ettiğini ve demokrasiyi istismar ettiğini sözlerine ekledi.

Sığınak Eğitimi Aldı

ERZİNCAN’IN Kemah ilçesi Çalgı Köyü Pirin Tepe Bölgesi’nde çıkan çatışmada yaralı ele geçirilen PKK terör örgütünün ‘Karadeniz Açılım Grubu’ üyesi olan Şiyar Kod adlı Hamdullah Zengin’in örgütün Karadeniz kırsalında sığınak hazırlayıcısı olduğu ortaya çıktı. Üniversiteyi terk ederek, Keleriş Bölgesi’nde örgüte katılan Hamdullah Zengin, Hakurk kampında 1.5 ay askeri ve siyaset eğitimi aldığı ve 4 yıl Metina bölgesinde sığınak barınak inşasında çalıştığı belirlendi. 

Fırat’ı Geçemedi

Karadeniz’den Tunceli kırsalına dönerken Fırat Nehri’ni karşıya geçmek istediği sırada askerle girdiği silahlı çatışmada yaralı olarak ele geçen Hamdullah Zengin’in jandarmaya verdiği ifadeyi ele geçirdi. Giresun, Gümüşhane ve Trabzon üçgeninde ‘Açılım Grubu’ üyelerini deşifre eden PKK’lı Hamdullah Zengin, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun konvoyuna saldıran grubun lideri Türk Tarık kod adlı terörist hakkında da bilgi verdi.

Günebakış

Son Güncelleme: 27.12.2016 09:56
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com