05 Şubat 2017 Pazar 11:54
Reina Canisinin Kayıp Oğlunun Sırrı Çözüldü

Yılbaşı gecesi Ortaköy'de bulunan eğlence mekanını kana bulayan Abdulkadir Masharipov’un eşi konuştu.

İstanbul Ortaköy’de yılbaşı gecesi 39 kişiyi katleden Abdulkadir Masharipov’un mahkemece tutuklanan dini nikâhlı eşi Zarina Nurullayeva, ifade verirken polisten oğlunun bulunmasını istedi.

 Abdulkadir Masharipov'un ilk sözü: Beni öldürmeyin!

Türkiye’ye gelmeden önce Pakistan’da bulundukları sırada eşinin DEAŞ’a biat ettiğini öğrendiğini söyleyen Nurullayeva, “Ona ‘DEAŞ burada yoktur. Sen kime biat verdin?’ diye sordum. ‘Burada temsilcisi var. Ona biat verdim’ dedi. Ancak DEAŞ’a katılmak üzere 

Suriye’ye gitmemiz gerektiğini söyledi” dedi.

Habertürk'ün haberine göre, eşinin Reina’ya gerçekleştirdiği terör saldırısından önceden haberinin olmadığını ileri süren Nurullayeva, İran’dan Türkiye’ye kaçak yollardan geldiklerini belirterek, “20 gün aynı evde kaldığımız kişilerin DEAŞ örgütü üyesi olduklarına ilişkin bir bilgim yok. Kocam olaydan 3 gün önce evden çıktı ve bu olaylar meydana geldi. Ne yaptığına ilişkin bir bilgim yoktu.

Ondan sonra eşimle hiç görüşmedim. Saldırıyı onun gerçekleştirdiğini polisten, beni gözaltına aldıktan sonra öğrendim” diye konuştu. Kendisi gözaltına alınmadan önce 2 kişinin kaldığı eve geldiğini anlatan Nurullayeva, “Çocuğumu İran’a götüreceklerini, eşimin de haberinin olduğunu söylediler. Oğlumu bulmama yardımcı olun. Kocam da beni terk etti gitti. Ortada kaldım” şeklinde ifade verdi.

 Reina saldırganının ilk ifadesi ortaya çıktı

Nurullayeva’nın 2 yaşlarındaki kızı ise cezaevinde annesiyle birlikte kalacak. Reina’ya terör saldırısı soruşturmasında daha önce tutuklanan 1’i kadın 15 kişiyle birlikte tutuklanan şüpheli sayısı 26 oldu. Olayla ilgili Masharipov’un sorgusu emniyette sürüyor.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com