12 Temmuz 2017 Çarşamba 15:00
Şehit Kaymakam Safitürk'ün hayali örnek oldu 

Kardeşlik projesi kapsamında, 17 Temmuz Pazartesi günü  Artvin'de " Bitlis buluşması" programı gerçekleştirilecek. 

Proje ile ilgili Trabzon Artvinliler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Külekçi,  Artvin Valisi  Ömer Doğanay'ı makamında ziyaret etti. 

Doğanay, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Güneydoğu ve  Karadeniz illeri arasında başlatılan kardeşlik projesine her türlü desteği vereceklerini söyledi. 

Bitlis ilinden gelecek konukları  Artvin'de ağırlamaktan son derece memnun olacaklarını vurgulayan Doğanay, " Bitlis heyetini ilimizde en iyi şekilde misafir edeceğiz. İlimizin tarihi, kültürel, turistik ve doğal güzelliklerini gezdireceğiz. Değerli konuklarımız ilimizi tanıma fırsatı bulacaklar.  Artvin kültürü ile  Bitlis kültürünü kaynaştıracağız." ifadelerini kullandı. 

Projenin amacı birliktelik bağlarının güçlenmesidir" 
Külekçi de  Trabzon ve  Mardin arasında başlatılan ve kısa süre içinde olumlu geri dönüşler sağlanan kardeşlik projesi çalışmalarının devam ettiğini aktardı. 

Projenin önemini anlatan Külekçi, şöyle devam etti:  
"İçişleri Bakanımız Sayın  Süleyman Soylu'nun himayesinde başlatılan proje kapsamına,  Karadeniz Bölgemizdeki illerimiz de dahil oldu. Sosyal, kültürel, turizm, ekonomi ve sportif faaliyetlerin daha da güçlenmesini sağlayacak proje kapsamında bu kez buluşma yeri Artvin.  Bitlis'ten aralarında öğrenci, öğretmen, sivil toplum kuruluşları ve halk oyunları ekiplerinin de bulunacağı bir topluluğu 17 Temmuz'da  Artvin'de ağırlayacağız. Artvin Valiliği ile  Artvin Belediyesinin ev sahipliği yapacağı kardeşlik projesi kapsamında, kentin tarihi ve kültürel yerlerine geziler ve çeşitli ziyaretler düzenlenecek." 

Külekçi,  Bitlis ekibinin 20 Temmuz'da  Artvin'den ayrılacağını belirterek, kısa zaman sonra da  Artvin'den  Bitlis'e ziyaret gerçekleştirileceğini kaydetti.

Projedeki amacın dayanışma, kaynaşma ve birliktelik bağlarının güçlenmesi olduğunu vurgulayan Külekçi, bölgeye huzur hakim olacağını dile getirdi.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com