09 Mart 2017 Perşembe 11:46
Trabzon’da Giresun’da Faydalansın

Demiryolu açıklamalarıyla tepki çeken Giresun İl Genel Meclis Başkanı Mürşit Gürel, "Bizim, Trabzon'a tren yolu yapılmasın, hızlı tren Trabzon'a gitmesin' gibi bir düşüncemiz yok. Giderken Giresun da bundan mutlaka faydalansın istiyoruz" dedi

Giresun İl Gene Meclisi’nin mart ayı toplantıları sürüyor. Toplantı sonrası Erzincan demiryolu hattı projesi ile ilgili açıklamalarda bulunan Giresun İl Genel Meclisi Başkanı Gürel, "Bizim hep söylediğimiz, arzu ettiğimiz şey şu, Tirebolu'da bir konteynır limanı yapılarak Tirebolu-Doğankent ve Gümüşhane yolunun genişletilip, iyileştirilmesi ve taşıyıcı yük trenlerinin de buradan gidip gelmesini sağlamak. Bizim, Trabzon'a tren yolu yapılmasın, hızlı tren Trabzon'a gitmesin gibi bir düşüncemiz yok ama giderken Giresun'un da bundan mutlaka faydalanmalı. Hızlı trenin Samsun tarafından, Karadeniz sahil yolundan, Giresun'dan geçmesini arzu ediyoruz" ifadelerini kullandı.

ÇEVRE YOLU 42 KİLOMETREYE ÇIKARTILDI

Giresun ve Ordu çevre yolunun birleştirilerek 42 kilometreye çıkartıldığını ifade eden Gürel, sözlerine şöyle devam etti: "Çevre yoluyla ilgili Karayolları Bölge Müdürlüğü ile yaptığımız bilgi alışverişinde yolun harita alımlarının başladığını, önümüzdeki birkaç ay içerisinde de proje ihalesinin yapılarak bir an önce yol yapım işinin ihale edileceğini öğrendik. Sayın Başbakan Yardımcımız Nurettin Canikli’nin önderliğinde çevre yolu 42 kilometreye çıkartıldı. Ordu çevre yolu ile Giresun çevre yolu birleştirilerek ve üç gidiş, üç geliş olarak yapılacağı müjdesini aldık. İnşallah çok kısa bir süre sonra ihalesi ve yer teslimi yapılmış, başlar durumda olur. Bana göre Giresun merkezdeki liman, şehir büyüdükçe, büyükşehir de olduğumuz zaman şehrin içerisinde artık olamayacak gibi ve önümüzdeki yıllar içerisinde artık bu limanının buradan kalkması gerektiği konuşulacak. Şu anda konuşulduğu gibi Tirebolu bölgesinde mutlaka bir ihtisas organize sanayi, bir konteynır limanı ve Tirebolu-Torul yolunun genişletilmesi ile tren yolunun buradan geçmesinin bölgemize çok büyük bir katkı sağlayacağını düşünüyoruz."

Son Güncelleme: 09.03.2017 11:49
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com