12 Eylül 2016 Pazartesi 19:07
TTSO Camiasından Örnek Bayramlaşma

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu, “Günümüzde siyasi düşüncelerin hepsini bir tarafa bırakıp, ülke menfaatlerini her şeyin üstünde tutup, bu konudaki birlik ve beraberliğimizi, içeride ve dışarıda ülkeyi bölmek isteyenlere göstermemiz gerekiyor” dedi. 
TTSO’da Kurban Bayramı nedeniyle yapılan bayramlaşma törenine TTSO Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu, TTSO Meclis Başkan Yardımcısı Adnan Sağlam, yönetim kurulu ve meclis üyeleri katıldı. 
Başkan Hacısalihoğlu, törende yaptığı konuşmada, herkesin bayramını kutladığını belirterek şunları söyledi: “Yaşadığımız günlerin çok özel durumlarını hepimiz biliyoruz. Bu doğrultuda da bir belirsizlik ve sıkıntı yaşıyoruz. Ama kısa zamanda bu işin uzamadan çözüleceğine inanıyoruz. Belirsizlik piyasalarımıza olumsuz yansıyor. Belirsizliği kaldırmanın yolu da kısa zamanda bu işleri çözmek olacaktır.”
 BİRLİK VE BERABERLİK VURGUSU 
TTSO Başkanı Hacısalihoğlu, terör olayları karşısında herkesin birbirine daha fazla destek olması gerektiğini de vurgulayarak sözlerini şöyle sürdürdü: “Özellikle ülkemizin güneyi ve doğusunda olan terör olayları, Suriye ve Irak’ın kuzeyinde ülkemize dönük terörist faaliyetlerin olması ekonomiyi ister istemez olumsuz yönde etkiliyor. Ama şunu da bilmemizde yarar var; ne kadar olumsuzluk olursa olsun bugün hepimiz her yerde rahat pozisyondayız. Bu güveni her yere vermemiz gerekiyor. Birbirimize eskisinden daha fazla bağlı olmak zorunluluğumuz var. Ülkenin geleceği, selameti açısından bu çok çok önemli. Günümüzde siyasi düşüncelerin hepsini bir tarafa bırakıp, ülke menfaatlerini her şeyin üstünde tutup, bu konudaki birlik ve beraberliğimizi, içeride ve dışarıda ülkeyi bölmek isteyenlere göstermemiz gerekiyor. Ekonomik yönden de ülkenin güçlü olduğunu ve her türlü sorunun altından kalkabildiğini içeride ve dışarıda herkese göstermemiz lazım. İlişkide olduğumuz özellikle yurt dışındaki kişilere, ülkemizde her ne kadar dışarıdan bakınca olaylar olduğu şeklinde görüntü olsa bile, bunların şehrimizi ve ülkemizi fazla etkilemeyen geçici kısmi terörist faaliyetler olduğunu iletmemizde büyük fayda var.”

 

Son Güncelleme: 12.09.2016 19:09
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com