31 Aralık 2016 Cumartesi 09:42
Türkiye'de İlaç Vurgunu! Milyonlarca Lira Zarar

İlaçlarının satılması için bazı doktorların yanına giden mümessillerin, ilaçlarının yeterli düzeyde yazılması halinde doktorlara tatil paketi teklifinde bile bulundukları iddia edildi.

MİLYONLARCA LİRA ZARAR

Bazı mümessillerin hem doktor hem de eczane ile anlaşarak TC kimlik numarası üzerinden vatandaşlara ilaç yazdırdığı, bu ilaçları daha sonra eczanelerden alarak imha ettiği belirtildi. İlaç firmalarının da yapılan bu haksız kazanç sonucu devleti milyonlarca lira zarara uğrattığı öğrenildi.

KAPI KAPI DOLAŞIYORLAR

Türkiye’de her gün sahte reçetelerle devleti milyonlarca lira zarara uğratan ilaç firmalarının son oyunu akıllara durgunluk verdi. İlaçlarını satmak için hastanelerde kapı kapı dolaşan mümessillerin doktorlara kendi ilaçlarını yazmaları durumunda 10 günlük tatil paketi verebileceklerini teklif ettikleri ileri sürüldü.

BAKANLIKTAN GELDİLER

Söz konusu iddiaların ardından geçtiğimiz günlerde Sağlık Bakanlığından gelen yetkililerin bazı ilaç mümessillerinin ifadelerini alarak soruşturma başlattıkları öğrenildi. İfadeleri alınan mümessillerin de ilaçların yazılması için doktorlardan ricacı oldukları yönünde itirafta bulundukları iddia edildi.

Karadeniz

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com