26 Mart 2016 Cumartesi 11:58
Üst Düzey Teröristleri Panik Sardı!

TSK'ya bağlı birlikler, bölücü terör örgütü PKK'ya kırsalda da birbirini ardına darbeler vurarak önümüzdeki aylarda kırsal alanda amaçladıkları faaliyetlerin de önünü kesiyor. Sözde üst düzey teröristlerin bu durumdan duydukları büyük rahatsızlık telsiz konuşmalarına da yansıdı.

Güvenlik birimleri, Bitlis 10'uncu Komando Tugay Komutanlığı tarafından, 25 Mart 2016 tarihinde Bitlis ili Güroymak ilçesi kırsalında Şehit Piyade Çavuş İlyas ALDAĞ-4 Operasyonu icra edildiğini bildirdi. Operasyonda, patlatılmaya hazır hale getirilmiş tüpler, amonyum nitratla güçlendirilmiş El Yapımı Patlayıcı (EYP) ve 1100 m kablo tespit edilmiş, ayrıca bol miktarda yiyecek ve yaşam malzemesi ele geçirildiği kaydedildi. Söz konusu EYP ve malzemelerin Cumhuriyet Savcısının talimatıyla yerinde imha edildiği vurgulandı.

ÜST DÜZEY TERÖRİSTLERİ PANİK SARDI

Türk Silahlı Kuvvetleri il ve ilçelerde yürüttüğü operasyonlara ilave olarak, dağlık ve kırsal alanda yığınaklanma faaliyetleri yapmış olan BTÖ mensuplarına yönelik operasyonlara da ara vermeden devam ettiğine dikkat çekilerek, bu operasyonların önümüzdeki aylarda kırsal alanda PKK'nın amaçladığı terörist faaliyetlere büyük sekte vurduğu; sözde üst düzey teröristlerin bundan büyük rahatsızlık duyduğu kendi aralarında yapmış oldukları telsiz konuşmalarına yansıdığı kaydedildi.

Üst Düzey Teröristleri Panik Sardı!

Üst Düzey Teröristleri Panik Sardı!

Üst Düzey Teröristleri Panik Sardı!

Üst Düzey Teröristleri Panik Sardı!

Son Güncelleme: 00.00.0000 00:00
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com