Futbolun hayatın vazgeçilmez öğesi olduğu, Trabzonspor’un ise din ve bayrak kadar kutsal görüldüğü bir kentte, bu kulübe başkan olmak zor iştir.


Çünkü bu şehirde, genç-yaşlı, kadın-erkek, bilenbilmeyen herkes, kendisini futbol konusunda uzman, bilirkişi velhasıl otorite olarak görüyor! Hal böyle olunca, futbolun içinde hangi sıfatla olursa olsun görev alanlar, eleştiri oklarının hedefi haline geliyor. Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu da bunlardan biri.


Neticede bunu bilerek göreve talip oldu ancak, eleştirilirken kuşkusuz onun da haksızlığa uğradığı olmuştur, olacaktır. Son olarak, şikeyi örtbas ettiği için ‘Pisliğin üzerinde oturuyorsunuz’ diyerek eleştirdiği Yıldırım Demirören’e TFF seçimlerinde destek verdiği için Trabzonspor camiasından büyük tepki gördü. Büyük çoğunluk, şikeye göz yumanlara destek veren Hacıosmanoğlu’nu, Trabzonspor’un haklı davasına ihanet etmekle suçladı.


Yönetici arkadaşları ve Hukuk Kurulu istifa etti. Lakin dünkü açıklamalarından anladık ki; Hacıosmanoğlu eleştirilerden zerre kadar ders çıkarmıyor, tam aksine ‘en iyi savunma saldırıdır’ taktiğinden hareketle, kendisini eleştirenleri, ahlaksız ve art niyetli olmakla suçluyor! Hiç tanımayan bir insan, sözlerine bakınca konuşanın, Trabzonspor’u ne hale getirdiği ortada olan İbrahim Hacıosmanoğlu değil de, zaferler kazanmış Pargalı İbrahim Paşa olduğunu zanneder! Paşamız öyle muhteşem işler yapmış ki; şimdiden Aralık’taki kongreyi bile çantada keklik görüyor! Ve şu sözlerle meydan okuyor:


Yanlış yaptığımızı düşünenler Aralık ayında Trabzonspor sevdalılarının karşısına geçip kendilerini ortaya koyarlar ve biz de sandıktan çıkacak sonuca saygı duyarız. Trabzonspor sevdalılarından bana gelen his, Aralık’ta başkanlığı kazanmak benim için bir öncekinden daha kolay olacaktır. Trabzonspor sevdalıları yine art niyetlilere ders verecektir. Bunu hep birlikte göreceğiz.

***

Hacıosmanoğlu’nun Aralık kongresindeki tek umudu, kulübe yeni üye yaptığı bin 600 civarındaki kişinin oyudur. Bunun dışında hangi argümanla yeniden göreve talip olacağını hakikaten merak ediyoruz! Mesela kongrede yapacağı konuşmada ne diyebilir ki? Çalınan kupayı getireceğini vaadinde mi bulunur? Şikeyle mücadeleyi ölünceye kadar sürdüreceğini mi tekrarlar?


Şampiyonluk mu vaat eder acaba? Siyasi parti mitinglerinde neden boy gösterdiğini mi açıklar? Onlarca transfer yapılmasına rağmen, ortaya neden başarı konulamadığının sırrını mı verir? Dün istifa eden Ersun Yanal ile birlikte 5’inci hocayı da nasıl eskittiğinin detaylarını mı anlatır? Yoksa kendisini terk eden yol arkadaşlarının sayısının, yanında kalanlardan fazla olmasının hikmetini mi? Neyi anlatabilir?


Kulübün borcunu önceki dönemin iki katından fazlasına çıkararak uçuruma doğru nasıl yol aldıklarını mı? Kendisini eleştiren bazı gazetecileri, ‘Nemasını, musluğunu kestim onun için yapıyor’ diye zan altında bırakırken, kendisine destek verenlerle nasıl iş tuttuğunu mu? Neyi?

***

Sevgili okurlar. Uzatmaya gerek yok. Kişisel Gelişim Uzmanı Mümin Sekman’ın özlü bir sözü var:

Başarmak kendini şaşırtan sonuçlar almaktır. Skor tabelanızda yazan son rakam kimseyi şaşırtmıyorsa patinaj yapıyorsunuz demektir.İbrahim Hacıosmanoğlu’nun skor tabelası, patinaj yaptığını apaçık gösteriyor. Fakat Hacıosmanoğlu, vuruşarak gitmeyi tercih ediyor.


Bakmayın Aralık’taki kongreyi rahat kazanacağını açıklamasına. Emin olun buna kendisi bile inanmıyor. Aralık kongresinde Trabzonspor sevdalılarının, Trabzonspor’un geleceği ve selameti açısından kime nasıl ders vereceğini hep birlikte göreceğiz.

Kalın sağlıcakla…

 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com