Trabzonspor’a hasbelkader başkan olan Hacıosmanoğlu, bugüne kadar kulübe en küçük bir katkı sağlamamakla beraber, Trabzonspor’un bünyesinde telafisi zor, iyileşmesi güç yaralar açmaktan geri durmadı.
Trabzonspor taraftarının ilk etapta “2010-2011 şampiyonluk kupasının müzemize iadesine” kilitlenmesi, Hacıosmanoğlu’nun Başkan Şener’in kazandığı kupayı en büyük koz olarak kullanmasına zemin oluşturdu.
Hacıosmanoğlu Trabzonspor’un kapısından içeri girer girmez Başkan Şener’in bıraktığı izleri yok etme adına, hocasından futbolcusuna, idari personelinden genel müdürüne kadar kulüpte her yere kendince bir ayar(!) çekti.
Hacıosmanoğlu Sadri Başkan konusunda o denli tahammülsüzdü ki, Şener döneminden kalan ikramlıkların bile acilen imha edilmesini buyurdu.
****
Hacıosmanoğlu, göreve geldiği ilk günden bu yana yaptığı her açıklamada Şener’in enkaz bir kulüp bıraktığına ve Trabzonspor’u borç batağına sürüklediğine değinmeden edemedi.
Lakin kısa bir zaman geçtikten sonra, Hacıosmanoğlu kurtuluş reçetesi olarak, Şener’de tüm muhalefet ettiği ve eleştirdiği şeyleri yapar hale dönüştü.
Hatta daha beterlerini…
Sonuçta da İbrahim Bey, Başkan Şener’in kötü bir taklitçisi olarak bugünlere geldi.
****
Hacıosmanoğlu önce Başkan Şener’le iş birliğine girerek usulsüzlük yaptığını iddia ettiği Genel Müdür Sinan Zengin’i kulüpten uzaklaştırdı.
Zengin soluğu mahkeme kapısında alıp, Trabzonspor’a dava açtı.
Mahkeme de Zengin’i haklı bulup, iyice zenginleştirmek için Trabzonspor kulübünü 650 bin lira tazminata mahkûm edince, Hacıosmanoğlu’nun paçaları tutuştu.
İbrahim Bey alelacele Zengin’e itibarını ve görevini iade edip kulübün kapılarını kendisine sonuna dek açınca, Sinan Bey de Allah için(!) özveride bulunarak(!) eski koltuğuna tekrar oturdu.
Sinan Zengin’in bu onurlu ve asil duruşu(!)  da takdire şayandır.
Zira 650 bin liradan vaz cayıp, kuru bir maaşa talim etmek her baba yiğidin harcı değildir(!)
Neyse…
İşin o boyutları tartışılır…
****
Hacıosmanoğlu Şener’i Trabzonspor kulübünü çok borçlandırdı diye yerden yere vururken, on sekiz ay içerisinde Trabzonspor’un mevcut borcunu %45 artırdı.
Kulübün borçlarını 300 trilyonun üzerinde bir meblağa taşıyarak, Trabzonspor’u içinden çıkılamaz bir girdabın ortasına itti.
Sadri Şener’i yok etme sevdasına düşen Hacıosmanoğlu, bir sezonda 22 oyuncu alarak, Türk futbol tarihinde emsali olmayan bir transfer politikası izlemiş oldu.
Lüzumlu-lüzumsuz transferleri ile Hacıosmanoğlu kulübün sırtına 30 milyon Euroluk bir borç kamçısı indirdi.
On sekiz ay içerisinde beş hocayla çalışan Hacıosmanoğlu, başarısızlıkların temelinde kendi yanlış hamlelerinin ve yetersizliğinin yattığını bir türlü kabul edemedi.
Suçu hep gözüne kestirdiği eski başkanlara atarak, “onları itibarsızlaştırırsam, kendim var olurum”  felsefesine odaklandı.
****
Başkan Atay Aktuğ döneminde “şirketler borsaya açılsın” kararının fikir babası Burak Gürdal,  bu oluşumun alt yapısını hazırlayıp, gerekli fizibilite çalışmalarını yapmadan, kulübün borsaya açılmasına ön ayak olmuştu.
Borsaya açılan Trabzonspor, anlaşma gereği her sene bütçesinin %10’u kadar temerrüt dağıtmak zorunda kalmıştı.
Daha sonra Sadri Şener bu çarpıklığı ve zararı ortadan kaldırmak için mahkemeye başvurmuş ve kazanan Trabzonspor olmuştu.
Eğer Sadri Şener olmasaydı, o günkü hamlığın ve hazırlıksızlığın ceremesini, kulüp bugünkü bütçesine göre 13 trilyon heba ederek çekecekti.
İşte, kulübü geçmişte büyük bir belirsizliğe iten Burak Gürdal, bugün Trabzonspor’un CEO’su.
****
Her platformda avukatlara çok para verdiğini öne atan Hacıosmanoğlu, o hukuk adamları sayesinde şampiyonlar ligine katılmış, kulübün kasasına 25 milyon Euro’yu koymuş, UEFA tarafından da “Trabzonspor’un 2010-2011 Şampiyonluğu” tescil edilmiştir.
****
Sırf Hacıosmanoğlu’nun egosu tatmin olsun diye Malouda, Vahid Halilhodzic, Tolunay Kafkas, Mustafa Akçay, Hami Mandıralı ve Ersun Yanal’a ödenmek suretiyle 35 trilyon civarında bir rakam Trabzonspor’un hanesine yazıldı.
****
Hacıosmanoğlu bugün, bir dönem Başkan Sadri Şener ile çalışmış olan Ersun Yanal’a sarılarak, Galatasaray galibiyetinin arkasına sığınmaya çalışıyor.
Böylelikle Trabzonspor’daki ömrünün uzayacağını sanıyor.
Bilmiyor ki beyhude…
İşin en tuhaf yanıysa, Hacıosmanoğlu bize Sadri Şener’in savrukluğunu aratıyor…

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.