Trabzonspor Kulübü Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu’nun kahvaltılı basın sohbetine, kendisini protesto için katılmadık.

Protesto gerekçemizi gayet açık ve net bir şekilde yazmamıza rağmen, bazı dostlar anlamamış olacak ki; ‘özel bir nedeni mi var’ diye soranlar oldu.

Buradan bir kez daha açıklayalım.

Sayın Hacıosmanoğlu ile elbette kişisel bir meselemiz olmaz, olamaz.

Tavrımız ve tepkimiz tamamen mesleki ve ilkeli bir duruştur.

En başa gidelim.

Hacıosmanoğlu, Trabzonspor Başkanı seçildikten hemen sonra, kendisine soru yönelten bir meslektaşımıza, ‘Trabzonspor Başkanı’na böyle soru sorulmaz’ diye çıkışarak aslında sonrasında neler yapacağının sinyalini vermişti.

Sonra neler yaptığını meslektaşlarım gayet iyi biliyor ama okuyucularımız için sıralayalım.

Trabzon basınına sırt çevirip, İstanbul medyasına yakınlığı tercih etti.

Kendisini eleştiren gazetecileri, onun adamı, bunun adamı diye yaftaladı.

Bazı gazetecilerin Trabzonspor Tesisleri’ne girişini yasakladı!

Kendisinden önceki dönemde Trabzonspor Kulübü’nün yayın kuruluşlarına verdiği ilanları gündeme getirip, bazı basın kuruluşlarını töhmet altında bıraktı.

Her fırsatta Trabzon basınını küçümsedi, hakir gördü.

Bazı gazetelerin ve gazete sahiplerinin isimlerini verip, çetrefilli ilişkileri olduğunu iddia etti, ‘hodri meydan’ denilmesine rağmen bunları açıklayamadı!

Son olarak, Trabzon’daki gazetecilerin, ilan vermediği için kendisini eleştirdiklerini ileri sürerek, bu mesleğe emek veren herkese çamur attı.

Yukarıda saydıklarımın gazete olarak bizimle zerre kadar ilgisi yok, yaramız olmadığı için gocunmuyoruz da.

Lakin Trabzonspor Kulübü Başkanı’nın, bütün basın kuruluşlarını zan altında bırakacak şekilde suçlamalar yapması, kendisini eleştiren her gazeteciyi nemacı göstermesi, yakışıksızdır, tahammül edilebilir değildir.

Bütün bunlar ortadayken, Hacıosmanoğlu gazetecilere kahvaltılı sohbet daveti yaptı!

Bazı meslektaşlarımızla birlikte bu davete icabet etmedik.

Gönül isterdi ki; o davete Trabzon basınından hiç kimse icabet etmesin ve Hacıosmanoğlu, mesleğini onuruyla yapan basın emekçilerine bir özür borcu olduğunu hatırlasın.

Fakat olmadı.

Meslektaşlarımın önemli bir çoğunluğu, İbrahim Hacıosmanoğlu ile kahvaltı ve sohbet yapabilmenin doyumsuz hazzını yaşadı!

***

Sevgili okurlar.

Hacıosmanoğlu’na kızıp, Trabzonspor’a tavır alacak halimiz yok.

Trabzonspor’un haberlerini de, Başkan Hacıosmanoğlu’nun (o kahvaltıdaki dahil) açıklamalarını da yayınladık, yayınlayacağız.

Zira bizler gazeteciyiz, topluma ve siz değerli okurlarımıza haber verme zorunluluğumuz ve sorumluluğumuz var.

Fakat Hacıosmanoğlu’nun şahsına, meslektaşlarımıza yönelik çirkin ifadelerinden dolayı tepkiliyiz, bu tepki kendisi medya mensuplarından özür dileyinceye kadar sürecek.

Sayın Hacıosmanoğlu’na çağrıda bulunuyorum;

Her meslekte olabileceği gibi bu meslekte de satılmış ruhlar, kirlenmiş kalemler olabilir.

Bunları belgesiyle, deliliyle ortaya koyarsa, kimin kiminle iş tuttuğunu, ne alıp ne verdiğini ispatlarsa, o kalemlere karşı verilecek mücadelenin en ön safında yer alacağıma söz veriyorum.

Bir çağrım daha var;

Birilerine öfkelenip, Trabzon basınını topyekûn nemacılıkla suçlayan ifadelerinizden dolayı gazetecilerden özür dilemediğiniz müddetçe (ki bunu yapacağınıza ihtimal vermiyorum), Karadenizin Sesi Gazetesi olarak bizi, şahsınızın yer alacağı hiçbir buluşmaya, hiçbir toplantıya davet etmeyin lütfen. Çünkü katılmayacağız.

Çok şükür omurga sorunumuz yok.

Ve bir not: Hacıosmanoğlu'nun davetine katılmadığımız için bizleri tebrik eden, alkışlayan meslektaşlarımız oldu. Aslında herkesin göstermesi gereken bir tavrı günümüzde az sayıda insan sergileyebildiği için, normali alkışlar olduk.

Ne üzücü değil mi?

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com