Oynanan futbol hakkında “Şöyle olmalıydı, böyle olmalıydı” şeklinde birçok kelime kurabiliriz. Geçilen zor eşiğe bakıldığı zaman o cümlelerin hiçbir fayda sağlamayacağını düşünürsek, galibiyetin ne kadar önemli olduğunu söylemek sanırım maçı anlatmak için yeterli bir cümle olacaktır. Trabzonspor aldığı galibiyet ile kendini rahatlatmakla kalmadı, kardeş kulübü Kayserispor’a da büyük katkı sağladı.

Neyse bunları geçelim. Bu galibiyetin bize asıl anlatmak istediklerine gelelim. Geldiği günden beri “Nereden alındı?” , “Kim aldı?” , “Bunu kim izledi?” şeklindeki soruları içinde barındıran birçok küfürün öznesinde yer alan kaleci Esteban dün akşamki muhteşem performansı ile galibiyeti kurtaran isim oldu. Beşiktaş maçında da inanılmaz kurtarışlara imza atmış ancak mağlubiyete engel olamamıştı. Dün akşam müsabaka sonrası üçlü çektirmesi için tribüne davet edildi Kostarikalı kaleci. Daha önce birçok kez şahit olduğumuz önce küfredilen, sonra da alkışlanarak yere göğe sığdırılamayan futbolcular listesine girdi Esteban da! Üzgünüm ki kendi futbolcusuna bu kadar küfreden taraftar topluluğu Türkiye’de başka yoktur galiba. Futboldan anladığınızdan şüphem yok ama sabır mekanizmasını da lütfen biraz çalıştırın sevgili ve değerli Trabzonsporlular.

Eleştirelim ama karşınızdakini bitirecek kadar değil. Yusuf da Beşiktaş maçı ve Sivas maçında yükselen bir özgüven ile mücadele etti. 1461 Trabzon’da iken Fenerbahçe ve Galatasaray’a attığı gollerden sonra havalara uçurduğumuz ve Trabzonspor formasıyla estiği günleri çabuk unutmuştuk! Onu da bitirmek için el birliği içinde mücadele ediyorduk.

Hami Hoca’yı da eleştirelim; sahaya sürdüğü 11’leri, yaptığı değişiklikleri… Ama lütfen onu da bitirme noktasına gelmeyelim. Bize kendi yetiştirdiğimiz futbolcular gibi teknik direktörler de lazım. Başarı el ele kol kola ile mücadele ederek elde edilir, tribündeki başkan ve yönetime, sahada oynayan futbolculara ve kulübede duran teknik direktör ve ekibine küfrederek değil!

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com