Değerli okuyucular, ülkemiz yıllardır terörle mücadele ediyor. Bu uğurda binlerce şehit verdik. Ülke ekonomisinin yarısından fazlasını da yıllarca terörle mücadeleye ayırmaktayız. Türkiye gibi güçlü bir ülkeyi bile, sosyal ve ekonomik olarak zaman zaman zora sokan böylesi bir mücadele sürecine eli kanlı hain çakallar grubu nasıl dayanıyor dersiniz?

İşte asıl meselede burada. Birçok Avrupa ülkesinin teröre gizli, zaman zaman da açı destek vermekte olduğunu görüyor ya da öğreniyoruz. Terör örgütlerine farklı isimler adı altında yer veren bu ülkeler bazı terör gruplarına karşı gözükse de, bazılarına karşı da yakın olduklarını gösteriyorlar.

Türk devleti ve yöneticileri yıllardır:
•Terör bir insanlık suçudur.
•Terör bugün bize, yarın size zarar verir.
•Gelin terörle mücadelede birlik olalım, bu akan kanı durduralım.
•Şeklinde sürekli çağrılar yapmış ve yapmaya da devam etmektedir.

Ama nafile!

PKK’nın terör örgütü olduğunu kabul etseler, IŞİD’i terör örgütü olarak kabul etmiyorlar, IŞİD’i terör örgütü olarak kabul etseler, PYD’yi terör örgütü olarak kabul etmiyorlar.

Şubat 2015’te Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, Eysee Sarayı’nda PYD liderini misafir etmiş, PYD’lilerle dostluk görüşmeleri sergilemiş, PYD’liler, Hollande’den terör örgütü IŞİD’e karşı daha etkili savaşabilmek için Fransa’nın silah ve lojistik desteğini istemişti.

Paris’te aynı gece ayrı yerlerde eş zamanlı gerçekleşen terör saldırı sonucu yapılan açıklamada 129 kişinin hayatını kaybettiği, 99’u ağır 352 kişinin de yaralandığı kaydedildi. Fransa yetkilileri saldırıyı IŞİD’in gerçekleştirdiğini bildirdi. IŞİD de bu hain eylemi kendisinin gerçekleştirdiğini belirterek saldırıyı üstlendi.

Tüm dünyayı ayağa kaldıran 11 Eylül İkiz Kule saldırılarını hatırlatan bu hain saldırıyı dünya liderleri kınadı ve Fransa’nın yanında oldukları mesajını verdi.

Peki, yıllarca terörle tek başına mücadele eden Türkiye’ye neden böyle bir destek verilmedi?

Yıllardır teröre karşı birleşme çağrısı yapan Türkiye’ye neden böyle bir birliktelik desteği verilmedi?

Terör, Türkiye’ye saldırırken özgürlük savaşçısı oluyor ama sana saldırınca terör örgütü olarak nitelendiriyorsun!

Acılar üzerine daha fazla laf etmeye gerek yok. Bizim yapımıza da uymaz. Ama herkes ve her ülke şunu diyebilmeli:

Teröre karşı el ele, terörün dili, dini ve dostu olmaz…

Burada konuya ışık tutacak güzel bir fıkra aklıma geldi, sizlerle paylaşmak istiyorum…

NASRETTİN HOCANIN İNEĞİ
Bir gün komşusu Hoca’ya gelir der ki;
“Ya Hocam senin inek bizim ineği süsüp boynuzunu kırmış”

Hoca: “Ya komşum olur komşulukta böyle şeyler” demiş.

Komşu tam geriye dönerken demiş ki, “Hocam kusura bakma yanlış söyledim. Bizim inek senin ineği süsmüşte boynuzu kırılmış!”Hoca: “Yaa olur mu öyle şey, neden ineğinize sahip çıkmıyorsunuz?” demiş.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com