Kongre sürecindeki aktif çalışmaları, seçimin Muharrem Usta ve Celil Hekimoğlu arasında geçeceğini gösteriyordu ancak sanırım hiç kimse böylesine kafa kafaya bir yarış bek - lemiyordu. Beklenmeyen bir başka şey de İbrahim Hacıosmanoğlu’nun bu kadar az oy almasıydı. Gerek yüksek katılım, gerek Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç’in yönettiği Divan Kurulu’nun alkışlık performansı, gerekse 3 başkan adayının günlerdir süren birlik, beraberlik ve sağduyu çağrıları Trabzonspor’a yakışır bir kongrenin gerçekleşmesini sağladı. 

Sandık sonuçları Hacıosmanoğlu açısından ilk baştan itibaren üzücü, Usta ve Hekimoğlu açısından ise nefes kesiciydi. Son ana kadar başa baş giden 2 adaydan biri seçimi kazanacaktı, o isim de 13 oy farkla Muharrem Usta oldu. 

Seçim sonucunda yine büyük bir olgunlukla birlik mesajı veren adaylar, adeta düşman çatlatarak asıl kazananın Trabzonspor olduğunu tüm dünyaya gösterdiler. Hepsi içten bir teşekkürü ve kocaman bir alkışı fazlasıyla hak etti. Tarihe geçecek bu kongrenin sonucunun Trabzonspor camiası ve Türk sporu için hayırlı olmasını temenni ediyor, Usta ve ekibine başarılar diliyoruz.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com