Hazıra dağ dayanmaz derler ya hani... Trabzonspor hazırdan yemeye devam ediyor... Önceden aldığı puanları çok güzel muhafaza ediyor, olduğu yerde sayıyor...

Altındaki takımlar büyük bir mücadele veriyor, kimi yaklaşıyor, kimi de yaklaşmak için her hafta umut aşılıyor... Trabzonspor ise futbol gerçekleri namına ne varsa hepsini de reddediyor, inkar ediyor adeta...

Evet, karşılaşmanın mutlak favorisi Konyaspor takımıydı bu doğru. Şu anki Trabzonspor ile oynayan tüm takımlar favorisi olarak çıkıyor o maça.

Trabzonspor gerek sakatlıklar ve gerekse cezalılar nedeniyle hayli eksik, bu da doğru... Tamam da, hani büyük takımsanız sahaya on bir oyuncu çıkıyordu. Rakip on bir, sen on bir mücadelen resmen “otur aşağı bir” düzeyinde... Konyaspor takımının daha bir kaç gün evvel Beşiktaş takımı karşısında verdiği mücadele, iyi ve doğru oyun ortada iken... Bu kadar etkisiz kalmak Hami hoca ve takımına hakikaten yakışmadı. Trabzonspor’un ne oynadığı anlaşılamadı. Saman alevi gibi gelen bazı pozisyonlar da oyuncuların stresli hallerinden golle sonuçlanmadı.

Bir takım düşünün ki, en iyileri Ramazan Övüç, Yusuf Yazıcı ve Semih Karadeniz olabiliyor ise, sezon sonunda büyük vedalar yaşanacak demektir.

Trabzonspor’un haftalardır yol alamadığının en büyük kanıtı ise şuydu... Konyaspor takımı da tıpkı bir hafta evvel Osmanlıspor takımı gibi rahatlıkla pas yapıp rakibinden direnç görmüyorsa; Trabzonspor takımı olduğu yerde sayıyor, gün geçiriyor, oyalanıyor demektir. Sürekli kayıp hali oyuncuları ve teknik ekibi bitirmiş gözüküyor.

NOT: Kazanamıyorsan kaybetme.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com