Tek maç ve telafisi yok durumu söz konusu olunca her iki takımda temkinli başladı karşılaşmaya... Trabzonspor takımı ana stoperleri hasta ve sakat olunca yerlerine sürpriz iki ismi monte ederek başladı maça. Hal böyle olunca Hami hoca aldığı riskin ilk olumsuz sonucunu kornerden gelen Douglao golüyle almış oldu. Takım oyununu Hamza hoca döneminden itibaren içselleştirmiş bir takıma karşı mücadeleci fakat bireysellikten takım oyununa bir türlü dönüşüm yapamayan Trabzonspor’un koca bir yarı devreyi pozisyonsuz geçirmesi sürpriz değildi. Özellikle kanatları kapatarak rakibinin kanat organizasyonlarına set çeken Akhisar takımı Mugdat ile etkili oldu. Akhisar takımı adına Merter Yüce orta alanda en etkili isim olarak göze çarparken rakip atakları kesmede başarılı gözüktü.

Oyunun ikinci bölümüne Muhammet Demir hamlesi ile başlayan Trabzonspor ilk 10 dakika tribün desteğiyle de müthiş hızlı başladı ancak o da Cardozo’nun sakatlanıp çıkması sonrası tamamen bitmiş oldu.

Marin hamlesinin gecikmesi zaten üretemeyen Trabzonspor için benzer sıkıntılı dakikaların uzamasından başka hiçbir şey değildi. Trabzonspor bireysel boş gayretlerin takımı olarak tanımlanabilir. Böyle olunca da kadrosundaki bireysel yetenekleri en yüksek oyuncu olan Marin’i daha önce kullanmayı başarabilmeliydi. Trabzonspor bir Türkiye Kupası’ndan daha erken ayrıldı. Türlü mazeretler sunulabilir. Hakem kötüydü ama en kötü değildi. En azından Trabzonspor adına tercihler ve oyuncu performanslarından kötü değildi. Yapılanmaya devam. Çok gidecek oyuncusu daha var Trabzonspor’un.

Rakibinde ondan gitmiş oyunculara bakınca gitmek mi zor kalmak mı ona siz karar verin.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com