Trazoristan’ın ayaktopu takımı, bu şehrin insanları için öylesine önemlidir ki; kentin tüm enerjisini emer. Haliyle kulübün başkanlık seçimleri de, umumi ve lokal politik seçimlerden daha heyecanlı geçer.

Yine öyle oldu.

400-500 bin akçe borç olmasına rağmen, 3 aday başkanlık için yarıştı.

Hacımosmoroğlu açık ara farkla kaybetti, Cemil Hükümoğlu ise bir tutam oyla başkanlığı kaçırdı.

İpi, yarım asra ulaşıldığında şampiyonluk vadeden Muhterem Lucusta göğüsledi.

Büyük olgunluk içinde geçen kongre, sadece Trazoristan camiasından değil, tüm kesimlerden alkış aldı.

Günlerce Lucusta’nın başarısından daha çok, Hükümoğlu konuşuldu.

Sahaya en önce o inmiş, çok iyi çalışmış ve derin Trazoristan’ın desteğini almayı başarmıştı. Lucusta’ya verilen politik-bürokratik desteğe rağmen başkanlığı kıl payı kaçırmıştı.

Henüz kongre salonunda, fark az olduğu için mahkemeye başvurursa belki sonucun değişebileceğini gündeme getirmiş ancak kulübü mahkeme kapılarına düşürmemek için bunu yapmayacağını açıklayarak müthiş alkış almıştı.

Sonraki günlerde Hükümoğlu, yine hanesine artılar yazdıracak hareketlerde bulundu ve Muhterem Lucusta ile el ele görüntüler verdi.

Buraya kadar her şey güzel...

Çirkin olan; Hükümoğlu’nun şimdilerde her fırsatta, “Mahkemeye gitmedim” açıklaması yaparak, “Gitsem kazanırdım” algısı yaratmaya çalışmasıdır.

Bundan böyle mahkeme konusunu bir kez daha ağzına almaması gerekir.

Bu yöntemle mevcut yönetimi itibarsızlaştırmaya çalışmaktan vazgeçmelidir.

Zira kendisinin Trazoristan sevgisine ve samimiyetine duyulan güven, sandıkta görülmüştür.

Herkes biliyor ki Hükümoğlu, bir sonraki seçimin en kuvvetli başkan adayıdır.

O nedenle, daha önce sepet topu kulübünde yaptığı hataları ve yöneticileri istifa ettirdiği ayak oyunlarını tekrar etmemeli, Trazoristanspor’un başarısı için mevcut yönetime kayıtsız şartsız destek vermelidir.

Hazımsız bir ergen görüntüsü vermekten ziyade, Trabzoristanspor sevdasının koltuk hırsından ağır bastığını, eylem ve söylemleriyle ortaya koymalıdır.

Delegenin kendisine yüklediği sorumluluk da bunu gerektirir.

****

Hopdedikoğlu affetmedi
Spordan devam edelim. Trabzoristan sepet topu kulübünün yöneticilerinden biri, bir kadın gazeteciye asla tasvip edilemeyecek bir mesaj göndermiş. Faturası ağır oldu. Başkan İbiş Hopdedikoğlu, istifasını alıp kulüple ilişkisini kestiği o yöneticiye ayrıca kişisel sosyal medya hesaplarını da kapattırdı. Belli ki; o yöneticinin sosyal medyada yeni mesajlar yazıp, başka krizlere neden olmasını engellemek istedi. Hopdedikoğlu’na bravo diyor, o yöneticiyi de bundan sonra tepki verirken daha özenli bir dil kullanmaya davet ediyoruz.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com