MHP Trabzon Milletvekili aday adayı İbrahim Çakır, dün gazetecilerle buluşup, hem projelerini anlattı, hem de iktidara veryansın etti.


Çakır’ın konuşmalarını iki ana başlığa ayıralım.
 

Genel siyaset ve yerele dönük projeler… İbrahim Çakır, ülkücülerin ‘Milli Doktrin’i özümsediği, karşıt görüşün temel ilkelerini de öğrenerek kendisini bilgiyle donattığı, siyasal altyapısı sağlam bir kuşağın mensubu…


Konuşmalarından anında anlaşılıyor. İktidarı eleştirirken, 17-25 Aralık operasyonlarını, Marx’ın toplumsal çözümlemede kullandığı ve Komünizm savunucularının sıklıkla üzerinde durduğu bir kavram olan ‘Antagonizma’ olarak yorumladı. “Eski komünist literatürde böyle bir şey vardır” hatırlatmasında bulunarak…


Antagonizm, özellikle kapitalizmin sömürüyü ve zulmü artırarak, kendi karşıtlarını (antagonistlerini) ürettiğini ileri sürer.

Çakır da, iktidarın 10 yıl boyunca yaptıklarına kendi adamlarının bile dayanamadığını ve sonunda yolsuzlukları ifşa ettiklerini, bunun üzerine de ‘paralel’ adıyla karşıt duruma düşürüldüklerini savunuyor.

Rakamlarla konuşmayı biliyor.
 

İşsizliği, faizi, kredi kartı borçlarını, dış borcu, yoksulluk sınırını vs. anlattı. Bozkurt işareti yapıp kanca bıyık bırakmayı ‘ülkücülük’ zannedenlerin, Çakır ve onun gibi ağabeylerinden ders almalarını salık verip, devam edelim.


Doğu Karadeniz tarihini, İskitlerden bu yana bildiğini vurgulayıp, bölgeyi kalkındıracak projelerini sıraladı. ‘Demiryolu, denizyolu, tarım ve hayvancılığın canlandırılması, Trabzon’un, tarihi misyonuna uygun şekilde ticaret merkezine dönüştürülmesi ve üreten ekonomiyle birlikte göçün önlenmesi’ ana başlıklarıydı.


Son olarak, “Trabzon’dan MHP en az 2 vekil belki de 3 vekil çıkaracak, bunlardan biri de ben olacağım” dedi. MHP İl Başkanı Muammer Demeli, Çakır’ı

30 yıldır tanıdığını ve yolundan asla dönmeyen gerçek bir dava adamı olduğunu vurguladı. Gerek bilgi birikimi, gerekse üslubu açısından bir değerlendirme yapacak olursak, şayet İbrahim Çakır milletvekili seçilirse, TBMM’de adından sıkça söz ettirecektir, emin olun. Kendisine de, partisine de başarılar diliyoruz.

***

Affınıza sığınarak kısaca bizden bahsedeceğim. Siz değerli okurlarımıza en iyiyi sunabilmek için, ekip olarak inanın elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Malum; marifet iltifata tabidir. Dün keyiflendik.


Trabzon Gazeteciler Cemiyeti, ‘2014 Yılının Başarılı Gazetecileri Yarışması’nın sonuçlarını açıkladı. Arkadaşlarımızdan Celal Kadıoğlu röportaj, Bahadır Öktem ve Meryem Akgün de haber kategorisinde ödülleri topladılar. Huzurlarınızda arkadaşlarıma yürekten teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum.

Kalın sağlıcakla…

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com