Trabzonspor’un ikinci yarı performansı tüm camianın kenetlenmesine neden olmalıdır. Artık böyle başarılı durumlarda küslük olmaz. Herkes yönetimin ve hocanın arkasında durup onlara destek olmalıdır. Bizim yöremizin tabiatında eleştiri, diğer yörelere göre daha fazladır. Tabiki eleştireceğiz ama bu eleştirililerimiz, yapıcı olmalı ve takımımızın menfaatleri doğrultusunda yapılması çok önemlidir.

Bütün bu iyi söylemlerime bir sitemle devam etmek zorunda kaldım. Oda bizim muhteşem seyircimizdir. Hani neredesiniz? O tribünleri neden boş bıraktınız? Takımınız havaya girmiş iyi giderken, bu size hiç yakışmadı. Şimdi destek zamanı. Çünkü Avrupa biletini almaya az kaldı. Hiç belli olmaz. Galatasaray tökezlediği zaman 4.lük şansımız bile olabilirdi. Onun için takımımızı tüm maçlarda coşku ile desteklemeliyiz.

Maçtan önce öyle duygulandım ki anlatamam. Mardin’den gelen Trabzonsporlu evlatlarımızı Akyazı’da görmek bizleri çok duygulandırdı ve gururlandırdı. Bu gibi görsellikleri tüm statlarımızda görmek hepimizin arzusudur.

Gelelim maçımıza Trabzonspor pozisyonla başladı diyebiliriz. Ve ilk yarı boyunca da net 5 tane pozisyonumuz vardı. Fakat bir türlü son vuruşları iyi yapamayınca gol de gelmedi. Rakip takım oyunu hep önde bastı ve, Trabzonspor’un defansını bile ileri çıkarmayıp oyunu domine etti. Her ne kadar defansif bir kadro ile oynasalar da, Aydın ve Serdar’la kontrataklarla gol aradılar ve zaman zaman da tehlikeli oldular.

İlk yarı da çok kötü oynadık. 25.dakikadan sonra da orta alan hakimi tamamen Gençlerbirliği’nin eline geçti. Bunun da nedeni Yusuf’un kötü oluşundandı. Ayrıca arkasında oynayan Onazi de kötü olunca rakibin ekmeğine yağ sürmüş olduk.

İlk yarının sakatlanan Okay’ın yerine Castillo oyuna girdi ve oyunda da gözle görülür bir baskımız oldu. Castillo girdikten sonra Yusuf’u biraz geri çekmek mecburiyetinde kaldı hocamız. Fakat ikinci yarıda Gençlerbirliği kalesini abluka altına aldı Trabzonspor. Fakat ilk yarıda ki gibi ikinci yarıda da Rodallega, gol kaçırmada neredeyse rekor kırma seviyesine geldi. Gençlerbirliği ikinci yarıdaki baskıyı görünce oyunu hem yavaşlattı hem de çirkinleştirdiler. Baskılı oynayıp da galip gelememek zor. Hele hele Avrupa şansını zora sokmuş olmak da var.

YUSUF’A…
Ben Yusuf Evladımıza bir parantez açmak istiyorum. Seni övüp manşet yaptıkları zaman şımarmayıp daha çok çalışman lazım. Ama seni bir haftadır gazeteler göklere çıkarttı, sen de aksine Gençlerbirliği maçında yerlere gömüldün. Aklına başına al. Eğer yazılan ve çizilenleri umursarsan, kaybolup gidersin. Sana bir eski futbolcu abi tavsiyesidir bu.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com