İki sezondur görmediğimiz müthiş bir atmosfer vardı Hüseyin Avni Aker’de. Seyircimizin maça ilgisi üst düzeydeydi. Buna rağmen derbi maçı öncesi Trabzon’daki hava biraz olsun eski Fener maçlarına göre daha sakin bir görüntü sergiliyordu.
Fakat bizim bilmiş yönetici kardeşlerimiz yine ortamı gerecek beyanatlarla taraftarımızı galeyana getirmeyi başarıyorlar. Cumartesi akşamı Başkan bir tv programında açıklama yapıyor:
“Fenerbahçe ile bizim sorunumuz çalınmış şampiyonluğumuzdur” diyor. Ben de bunun tam aksini diyorum. Bizim şampiyonluğumuzu ve kupamızı TFF’nin başındaki iri kafalı zat vermiyor!
Taraftarımızı yok yere gererek, Fenerbahçe düşmanı yapmanın hiçbir anlamı yok. Yöneticilerin gereksiz ve bilinçsiz olarak verdikleri beyanatlar taraftarı gerer ve onların yapacağı taşkınlığın cezasını ise Trabzonspor çeker. Bizim sorumlu olduğumuz kurum TFF’dir. Biz buraya odaklanmalıyız, başka yöne değil.
Yönetimimiz bunun bilincinde olmalıdır. Yönetimin çok gerdiği taraftar, iyi ki onların dolmuşuna gelip de, taşkınlık yapmadı.
Maçın başında Trabzonsporlu oyuncular, büyük bir telaş varmış gibi bir görüntü verdi. Oyunu hep kendi sahasında kabullenip, kontratakla rakibi avlamayı düşündü. Fakat koskoca bir 45 dakikada sadece Waris’le bir pozisyon bulduk, o kadar. Bunun da nedeni orta sahada görev yapan Fatih ve Salih’in çok pasif oluşlarıydı.
İkinci yarıya Trabzonspor istekli başladı. İlk 15 dakikada 3 gol pozisyonu buldu. Fenerbahçe de bu dakikalarda kalemizi yokladı fakat, Trabzonspor ilk yarının aksine oyunu önde kurup, gol bulmayı amaçlayan bir oyun sergiledi. Bunun yanında oldukça da pozisyona girdi. Fakat bu pozisyonları gole çeviremezsen, maçı da kazanamazsın. Ben bu neticeden memnun değilim. Çünkü topla her kadar Fenerbahçe fazla oynasa da golleri kaçıran biz idik. Trabzonspor’un yeni transferlerinden Waris çok iyi. Fakat Yatabare, Trabzonspor’un oyuncusu değil. Trabzonspor, ilk yarı çok kötü görüntü verse de ikinci yarı bunun tam tersine çok iyi oynadı. Hem de çok pozisyon buldu. Fakat bunları gole çeviremedi maalesef.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com