Maç öncesinde eksiklerin konuşulduğu Trabzonspor’da Rıza hocanın Galatasaray maçına nasıl bir kadro ile çıkacağı merak konusuydu. Rıza hoca Antalyaspor’da çalışırken de karşılaştığı ve puan aldığı Galatasaray’ı çok iyi ezberlemiş ve oyuncu gurubunu da ona göre tercih etmiş. Âmâ Rıza hocanın tahmin edemediği birse vardı. Tudor çok korkarak bir 11 ile çıkmıştı maça. Rıza hoca bence maça Bero ve Olcay yerine Abdulkadir ve Castillo ile başlasa daha erken goller bulabilirdi.

Her şeyden önemlisi takım savunmasını sene başından buyana ilk defa kusursuz yaptık diyebilirim. Sol bekte Mustafa biraz aksadı ama Durica’nın formda oluşu biraz toparladı Mustafa’yı. Orta sahada Onazi, Okay ve Yusuf çok etkili oynadı .Defansımızın da iyi gözükmesini sağlayan bu 3 lünün nerdeyse bütün ikili mücadeleleri kazanması çok etkili oldu..

Trabzonspor maça müthiş bir coşkuyla ve 90 dk destek veren harika taraftar ile birlikte sanki bir fırtına gibi başladı .Duran toplarda çok etkili olmaya çalıştık ve Yusuf’un harika ortalarından bir tanesine Uğur vurdu Muslera kurtarmayı başardı ama Dame N'Doye takip etti ve takımı öne geçirdi.. Tudor’un yapmış olduğu Gomis-Eren değişikliğinde de tamamen rahatlandı.

Yusuf bireysel becerisi ile çok şık bir gole imza attı ve maç 2-0’a geldi. Biraz geri çekildik skoru koruma psikolojisi ile ve GS 2-1’e getirdi ancak karşısında öyle organize bir Trabzonspor vardı ki sabaha kadar oynasa maçı döndürmeye gücü yetmezdi ve nitekim de öyle oldu.

Müthiş bir coşku ve istekle 3 puanı alan taraf Trabzonspor oldu. Rıza hocayı da Sosa’yı yedek beklettiği ve  oyuna sokmayarak gerekli mesajı verdiği için tebrik ediyorum. Böyle bir maç öncesi herkesin yapabileceği bir şey değildir.

Dame N'Doye’a da bir parantez açacam. Kaç haftalardır 3. adam ama geldi golünü attı ve saygı duyulması gereken bir kardeşimiz ona da ayrı teşekkürler. Bundan sonra Rıza hoca daha fazla ağırlığını koyacaktır maç kazandıkça hoca da güçlenecek ve buranın neresi olduğunu gösterecektir. Disiplinsiz davranışta bulunanlar anında cevaplarını alacaktır.

En önemlisi Başkanımızın hafta içinde kupayı alalım bari gibi sözlerini kabul etmiyorum. 24 maç var ve 3 puan sisteminde çok şey degişir... Burak Yılmaz’ın da gelmesiyle bu takım kolay kolay maç kaybetmez...

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com