Ülkede işsiz çok... Trabzon da bundan nasibini almış durumda. Yetkililer her işsizi devlet kurumunda çalıştıramayınca başka bir çare bulmuş. 6 aylık ve 9 aylık dilimler halinde belediyede çalıştırmak. İyi güzel, kimse işsiz kalmasın da İşçi Bulma Kurumu’ndan gelenler işe başladıkları kurumlara ne gibi faydalar sağlıyor? Ne gibi katma değer sağlıyor? Kurum içinde asıl işi yapanlar bu kalabalıktan memnun mu? Bu kalabalık ve kargaşadan dolayı kadrolu işçilerin verimi düşüyor mu? Asıl işi yapanlar geçici işçilere işi yükleyip kaytarıyor mu? Bunların iyi analiz edilmesi gerekir. Şunu da söyleyeyim: Memleketimde kimsenin işsiz olmasını istemiyorum. Ancak işsiz kalmasın derken işi yapanın da veriminin düşmesini istemem. Bu denge iyi sağlanmalı.

AİLE HEKİMLERİ
Eskiden hastaneler birleşmemişken, memurun Numune’ye, işçinin de SSK Hastanesi’ne sevk ile gittiği dönemlerde bir reform yapıldı ve ‘Her çalışan istediği hastaneye aracısız ve sevksiz gidebilir’ denildi. Mutlu olduk. Hatta aile hekimleri olacak dendi. Hani o Avrupa da, Amerika’da olduğu gibi. Aile için görevlendirilmiş doktor, tüm hastalıkları geçmişi de göze alarak izleyecek ve daha iyi teşhis koyup tedavi edecekti! Gelin görün ki günümüzde bazı aile hekimleri teşhis-tedavi olgusunu bir tarafa bırakmış, sadece devlet hastanelerine sevk memuru durumuna gelmiştir. Ne zaman aile hekimine tedavi ye gitsek bırakın tedaviyi, geçmiş dönemdeki gibi hastaneye sevk yazısı yazan memurlar gibi sürekli devlet hastanelerine yönlendirmeye başladılar. Size sesleniyorum aile hekimleri; ailelerin hekimi olun. Lütfen hekim olduğunuzun farkına varın ve tedavi edin. İlgi gösterin. Hastalarınıza yol gösterin. Başınızdan savmayın. Halkla irtibat kurun. Güler yüzlü olun. Lütfen.

MEHMET ATALAY
Eski Gençlik Spor Genel Müdürü ve AK Parti Trabzon Milletvekili aday adayı Mehmet Atalay köşe yazısı yazdı. “Ya arkadaş biz bu Akyazı’yı Trabzonspor’a stat yapalım, spor tesisleri yapalım, yaşam alanları oluşturalım, sporcular yetiştirelim diye aldık, doldurduk. Siz şimdi o alanın bir bölümüne şehir hastanesi yapacağız diyorsunuz. Tamam, şehir hastanesi yapalım da, siz de bir alan bulun. Olmadı siz de başka bir alanda deniz doldurun. Biraz çalışın da şehir hastanesi için alan yapın. Akyazı’da ne işi var şehir hastanesinin” demeye getirdi. Atalay’ın bu çıkışı, cılız sayılabilecek destek bulsa da yoğun eleştiri aldı. Yer tartışmaları sürecek gibi gözüküyor. Umarım Trabzon bu tartışmalar arasında şehir hastanesi gibi önemli bir yatırımı kaybetmez.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com