Ey dünyanın önde gelen sözde saygın ülkeleri, sizler silah satıp ekonominizi güçlendirmek için nice canlar aldınız, nice ocaklar söndürdünüz, nice kardeşi kardeşe vurdurdunuz yine de o aç ve kan emici iştahınız hiç mi hiç kesilmiyor. Bizler sizin ikiz kuleleriniz yıkıldığında, Paris’teki vahşice katliamda ölen günahsız vatandaşlarınız için çok üzüldük, yas tuttuk. Ama sizler terör örgütlerine silah satan masum insanları bombalayan katil Rusya’ya dur bile diyemediniz. Niye biliyor musunuz, çünkü hepinizin amacı aynı. Sizler kana doymuyorsunuz. Hepinize lanet olsun biz bizim acımızı paylaşırız. Lanet olsun şerefsiz teröristlere, lanet olsun PYD’yi Avrupa’daki masada görmek isteyen Rusya’ya. İnşallah bunun daha beterini yaşarsınız da bizim yüreğimizin nasıl yandığını anlarsınız. Bu büyük acıların yaşandığı günlerde maçla ilgili yazacak hiçbir şey bulamıyorum. Sadece Beşiktaş’ın hak ederek maçı kazandığını söylemek istiyorum. Üstün olan da onlardı. Kutlamaktan başka bir şey diyemiyorum. Futbol nasıl oynanırmış bizim takımımıza gösterdiler. Ben maçtan ziyade taraftarlarımıza sitem etmek istiyorum. Böyle acılı ve üzüntümüzün yoğun olduğu bir haftada tribünleri tıklım tıklım doldurup hainlere birlik ve beraberlik açısından önemli bir mesaj vermelerini bekliyordum, ama bunu gösteremediler. Maçı ister Beşiktaş ister Trabzonspor kazansın bugünler de bunun hiçbir önemi yok. Türkiye’mizin birliği kazansın diyor tüm yurttaşlarımıza baş sağlığı diliyorum. Türk Milleti’ni böyle hain saldırılarla kimse yıldıramaz daha da güçlenir birbirimize kenetleniriz.

DİPNOT: Trabzonspor sahaya çıkarken ufak tefek olduğu için Marin’i herhalde soyunma odasında unutmuş olmalı, çünkü O’nu sahada hiç göremedim.

TAKDİR EDELİM
Kulüpler Birliği Başkanı Göksel Gümüşdağ’ı geçen haftaki yazımda da kaleme almıştım, şimdi de yazma mecburiyeti hissettim. Osmanlıspor maçında aleyhlerine verilmeyen iki penaltı vardı adam gibi çıktı bunu doğrudan söyledi, “Rakibimizin penaltıları verilmedi” dedi. Aynı sözleri hocası Abdullah Avcı da söyledi. O’nu da gerçekleri söylediği için kutlamak lazım. Keşke bütün kulüp yöneticileri de bunları örnek alsa da ülkemizdeki futbol maçlarını savaş gibi değil de gerçek spor anlayışı ile seyredip zevk alabilsek diyorum. Tüm kulüplerimizi böyle güzel beyanatlar ve Fair-Play kurallarına uygulayarak görmek isteriz. Demek ki doğruyu ve gerçeği her ne olursa olsun söyleyeni her kesim takdirle karşılıyor. Hele de böyle acılı bir haftadan önce bu güzellikleri duymak ve yaşamak çok çok güzel. İşte gerçek futbol kamuoyu hep böyle olsun diyorum.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com