Alo Scout… Omar Abdulrahman!..
Adı Omar… Tam adı; Omar Abdul Rahman Ahmed Al Raaki Al Amoodi… Ne kadar uzun bir isim değil mi? Ama ona kısaca Omar diyorlar. Takımının 10 numarası. omar-001.jpgTrabzonspor’un aradığı bir 10 numara diyebilirim. Daha 25 yaşında Suudi Arabistan Riyadh doğumlu. Oynadığı kulüpten başka hiçbir yere gitmemiş, alt yapıdan beri aynı kulübünde takımını sırtlıyor. Al Ain SSC, 8 yıldır bu takımda forma giyiyor. Aynı zamanda takımın kaptanı. Birleşik Arap Emirlikleri Liginde koşturan Omar, Birleşik Arap Emirlikleri takımının da milli formasını 32 kez giymiş… 1.73 boyunda iki ayağına da çok hakim ve orta sahada oyun kurucu ve hücum hattının arkasında serbest oynuyor. Trabzonspor’un scout ekibi, bu oyuncudan haberiniz vardır sanırım. Yoksa hemen izleyin . Sadece kendi liglerinde bir sezonda, bir takımın oynadığı toplam maç sayısı 26... Son 7 sezonda ligde attığı toplam gol sayısı 23.. Bu kulüple Trabzonspor’un ilişkileri bir süredir var. Fiyatı da uygun, koşa, koşa bu lige gelir ve yazın bir tarafa Avrupa’da yıldız olur.

 

Demirören, niye istifa etmiyor?
Bu ülkede çok haksızlıklara tanık oluyoruz neredeyse her gün.. Kurunun sarasında yaşında yandığını da görüyoruz. Kimse kimseyi yalandan kandırmasın. demiroen.jpgHerkes neyin ne olduğunu biliyor. Görüyorum ki ; Bunlara tek cevabı veren en yüksek makam yaradanın, Allah’ın kendi adaleti. Sevgili dostlar, şu Türkiye Futbol Federasyonu denilen, kimin ne yaptığı belli olmayan haline son yıllarda tanık oluyorsunuzdur sanırım öyle değil mi? Başında bir adam var. İşe ve paraya ihtiyacı olmayan biri. Peki niye TFF’nin başında? Çünkü makam , isim , şöhret ve saygı görmek için olduğunu herkes söylüyor ve yazıyor. Çünkü; ne kadar iş yeri, ne kadar çalışanı, ne kadar parası olursa olsun, bu Yıldırım Demirören TFF’nin kapısından dönmemek üzere çıkıp gittiği gün, sokakta tabiri caizse sinek’2’li olacağının farkında... 2016 Fransa’da yapılan Avrupa Şampiyonasına katılan ve bu yoldaki 6 karşılaşmada forma giyen ve giymeyen tüm oyunculara dağıtılan primler, tam bir adaletsizlik olarak açıklandı. En yükseği 1.150.000 lira olan primler öyle bir dağıtılmış ki tek maç oynamayan Adanalı bir oyuncunun hesabına 450 bin lira yatırılırken, maçların çoğunda oynayan ve gollerde atan, örneğin Burak Yılmaz’a 1 lira bile yatırılmamış. Evet evet yanlış okumadanız 1 lira bile yatırılmamış. Bunun gibi, kim bilir kaç oyuncu daha var. Bunlar ekranlarda açıklandı. Ya bu primleri belirleyen Fatih Terim ve de Trabzonspor’un kupasını vermeyen adam Yıldırım Demirören, bırakın gidin artık bu Türk futbolunun içinden be. Gidin ya gidin…

 

Saral’ı yalnız mı bıraktılar?
TRT’nin Trabzon’daki yetkili bir ismi “Geçtiğimiz cumartesi günü hiç gereksiz yere geçen hafta içi problem olan canlı yayın konusunda, Başkan Muharrem Usta’nın verdiği röportajı da aslında Gökhan Saral verecekti. Ama birileri engelledi ve Muharrem Usta’nın röportaj vermesi istendi’ iddiasını öne sürünce enteresan buldum.

sarall.jpgBurada ki ilginç durum, TOKİ yetkililerinin inşaat sahası içerisinde yayın yasağında diretmesi… Bana göre İşgüzarlık. Hayatta en kızdığım şey. İşgüzarlık... Yani o röportaj stadyumun dibinde değil de, yola doğru 50 metre ilerisinde olsa ne olacaktı. Arkadan Akyazı stadyumu görünmeyecek miydi ? mantıksızlığa bak. Sonra oraya röportajı yapmaya gelen kim kardeşim? Devletin resmi yayın organı ve stadyumdan sorumlu Trabzonspor’un yönetim kurulu üyesi ve işi bilen bir isim Gökhan Saral. O zaman bu işgüzarlık niye diye sormazlar mı adama aga? Kimileri de, stadın ve inşaatın şu anda sahibinin TOKİ olduğu ve orada yapılacak yayın dahil her şeyden TOKİ’nin sorumlu olduğunu belirtiyor. TOKİ yetkililerinin haklılığına vurgu yapıyor. Tamam da gelenlerin hiçbir art niyeti olmadığı ve olmayacağı belli, amaç sadece stadyumun gidişatı açısında bilgi vermek. Ama konu “Yayın için TOKİ’den neden izin almadılar “…

Diyelim almadılar ve almayacaklar 50 metre ileride kamerayı kurup karşısına geçseler ne yapacaktınız. Ben olsam TRT’nin yerinde öyle yapardım. Stadın yapımcıları ile TOKİ arasında ihtilaf mı, sıkıntı mı var acaba diye kendi kendime sormadım değil hani.. Sonra, TS yöneticisi Gökhan Saral’a yapılan eylemi irdeledik. Canlı yayında da aleyhte hiçbir konuşma yapmayan Saral; “TOKİ, özür dilemelidir. Hiçbir menfaat Trabzonspor’un onurundan üstün değildir’ diye kendi hesabından bir twit atmıştı. İki, üç gün sonranın ardından, TS Başkanı Muharrem Usta, canlı yayında Saral’ın söyleminin aksine TOKİ’ye neden teşekkür etti. “Camia olarak minnettarız” dedi.

Saral, ‘TOKİ özür dilemelidir’ diyor, Başkan Usta, ‘TOKİ’ye teşekkür ediyoruz, minnettarız’ diye de ekliyor. Eğer bir kulübün başkanı, kulübünün hakkında canlı yayında yanlış hiçbir şey söylemeyen, bir yöneticisinin arkasında durmuyorsa, nasıl olacak bu işler Usta? Biri kırdı, biz tamir edelim, hesabı mı bu desem olur mu acaba? Aslında ortada kırılan hiçbir şey yok. Var olan tek şey TOKİ’nin buradaki işgüzarları!..


Nerede kaldı 562.500 Euro?
Önce Trabzonspor’un avukatlarından Anıl hanımı aradım. Bir kaç kez aradım, hepsinde çaldı ama bakan olmadı. Sonra öğrendim ki yurt dışındaymış!..

Sonra Trabzonspor kulübünün diğer Avukatını aradım Sinan beyi. Oda yokmuş düğün hazırlığındaymış.

foto-010.jpgO zaman iş düştü bana; Eski Brezilyalı futbolcularımızdan Paolo Henrique vardı. Çin Halk Cumhuriyeti’nin takımlarından Shanghai Greenland FC kulübüne transfer olmuştu hatırlarsanız. Bu transfer sırasında iki kulüp arasında akdedilen transfer sözleşmesi uyarınca bordo mavili kulübe ödenmesi gereken transfer taksitlerinden ikincisi ödenmeyince,FİFA nezdinde dava açılmıştı. Öğrendiğim kadarıyla ikinci taksit de ödenmiş ama şartnamede gecikmesi halinde, faizi ve cezası varmış. Trabzonspor onu talep ediyordu . Üstelik de yıllık faizi %10 imiş. Toplam 562.500 euro iyi mi? Neredeyse yaklaşık 2 milyon Türk lirası!.. Bende bunu sorayım dedim. “Çin kulübü parayı ödedi mi” diye ama, avukatlarımıza şimdilik ulaşamadım.

 

Er değil, yetim doğan lise!..
Erdoğdu Anadolu Lisesi, Trabzon’a ikinci kez futbolda Dünya Şampiyonluğunu getirmişti hatırlarsanız... Muhteşem bir başarı, büyük emek sarf ederek!... Emeği ve katkısı olan herkese binlerce kez tebrikler de demiştik!...

oukl.jpg“İkinci kez” dedik, Çünkü; daha önce şimdi Fen Lisesi olan Trabzon Lisesi futbol takımı da bir kez aynı başarıyı elde etmiş ve okul sporlarındaki dünya birinciliklerini bu kente getirmişti. Trabzon Lisesi’nin birde 1976 yılından Dünya 2.liği var, onu da hatırlatalım.

Erdoğdu Lisesi, dünya şampiyonu bir marka... Neden okul tabelasında Erdoğdu değil de Trabzon? Erdoğdu ismi rahatsız mı etti? Diyeceğim de anlamda veremiyorum. Kim bu adam? Kim bunu yapanlar? Sıkıntıları ne?

Trabzon Milli Eğitim Müdürü Rize’yi iyi tanır ama bu kentin hala daha ruhunu ya bilmiyor yada vurdum duymazlıktan geliyor. Trabzon Lisesi’nin adı tam olarak değişmedi, isim korundu. Erdoğdu Lisesi’nin de adı tam olarak değişmemeliydi. Erdoğdu “15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi” olsaydı daha iyi durmaz mıydı?

Burası zaten Trabzon. Tabelaya da “Trabzon” yazdırmışlar zekaya bak!..

Kardeşim Trabzon olmayacak onun aynı yerinde Erdoğdu yazacak. Bu kadar basit ama sizde nerede o kafa? Yazık, bir şampiyona ismine bile çok gördünüz.

 

Trabzon kokan 3 sinema filmi !..
foto2-010.jpgTrabzon kokan 3 sinema filmi. Biri vizyonda “Kalandar Soğuğu” ve yarın vizyonafoto3-007.jpg girecek olan “Seni Seven Ölsün” filmi. Önümüzdeki pazartesi akşamı Forum sinemalarında galası var. Orada oluruz inşallah. Kalandar soğuğu’nu seyretmediyseniz bir yanınız eksik kalmıştır bunu bilin. Seni Seven Ölsün’de iddialı geliyor. Önümüzdeki günlerde de “Sumela’nın Şifresi-2 Temel” filmi de motor diyecek. Trabzon ve bölgemiz adete sinema platformu oldu. Kalandar Soğuğu filminin yönetmeni Trabzonlu Mustafa Kara, filmiyle Oskar adayı. Seni Seven Ölsün filminin yapımcısı Trabzonlu NTC medya Mehmet Yiğit Alp ve çekimleri başlayacak olan Sumela’nın Şifresi-2 Temel’in yönetmeni de Trabzonlu Adem kılıç.... 3 Trabzonlu, 3 sinema filmi. Bu filmler turizm elçileri, çok destek vermek lazım. Bunlar hep bu bölgeye maddi,manevi, yatırım ve turizm olarak geri dönüyor bilesiniz.

 


Vali bey, YAYLALAR!..
Jandarma İç İşlerine bağlandı. Valilikler zaten aynı bakanlığa bağlıydı. İç İşleri Bakanı da hem vali-004.jpgşehrimiz Süleyman Soylu… Bölgemizin, Trabzon’umuzun yaylalarındaki kaçak yapılaşmaya “dur” denilecekti, denildi mi ? İlk basın toplantısında bunlar sorulacak. Bu konudaki en kilit isim bu yaylalara en yakın isim olan Muhtarlar!.. Orada kuş uçsa haberleri olur. Muhtarlar 2016 yılı itibarıyla bu işten sorumlu tutulmalı. Öyle bele silah takıp, maaş almakla olmuyor bu işler. Trabzon Valisi Yücel Yavuz’a sesleniyorum; Sn.Vali, yaylalardaki kaçak evler daha doğrusu kulübeler, damlar yıkılmaya başlandı mı soruyoruz? Yıkılmadıysa ne zaman yıkılacak? Ya da bundan sonra o iğrenç binaların yapılmasına izin verilecek mi? Jandarma yanınızda, yıkılacak kaçak bina varsa yıkılacak. Burası Türkiye, muz cumhuriyeti değil. Çivi bile çakılmayacak denildi. Çividen vazgeçtik, el oğlu direk çakıyor. Yine yazıyorum yaylalara bağlı olan muhtarlara dikkat edin!.. İçlerinde işini adam gibi yapan var, yapmayan var. Ayrıca bunu yaylalara kaçak kulübeler, evler yapanlar da düşünsün.. Onlara da ağır cezalar ve ağır yaptırımlar gelecek. Bundan sonra daha sıkı takipteyiz. Yoksa mı? Hep beraber yaylalar, yaylalar türküsünü söy ler, üstüne de bir bardak su içeriz.

 

YOLDA İNEBİLİRLER!..
fsfs.jpgTrabzon seçmeni CHP’ den Haluk Pekşen’i, AK Parti’den de 5 ismi meclise sokmuştu bildiğiniz gibi… CHP’den Haluk Pekşen ana muhalefet görevinin yapmaya çalışırken, AK partide İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu ve milletvekili Salih Cora’da kendi kulvarlarında koşuşturmaya devam ediyor. Diğer 3 isim Muhammet Balta , Adnan Günnar ve Ayşe Sule Köseoğlu için ise aynı şeyi maalesef söyleyemeyeceğiz. Kısacası bu üç ismin bir daha milletvekili yada belediye başkan adayı olamayacağına kesin gözüyle bakılıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Cumhurbaşkanlığı külliyesindeki çok yakın bir isim etrafındakilere , gelecek seçimlerde AK partili milletvekillerinden Cora ve Bakan Soylu’nun kalacağını, diğer üç ismin ise bugüne kadar Trabzon’a elle tutulur, gözle görülür hiç bir şey kazandırmadıkları için, artık hiç bir makamda düşünülmediklerini söylüyormuş. Ayrıca, Trabzon Büyük Şehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükcüoğlu’nu da başarısız bulan AK partinin beyin takımı, Gümrükcüoğlu’nu B.Ş Belediye Başkanlığı için aday gösterilmeyeceğini de söyledi. Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç’in durumu için ise henüz net bir karar verilmediği belirtilirken, özellikle Trabzon B.Ş Belediye Başkanlığı için Trabzon kentini bugünkü çağ dışı görüntüsünden kurtaracak, şehircilik planlamasında uzman bir isim üzerinde, çalışma yapacaklarını da söylemiş. Ben bunları aynen duydum.

13hbr015.jpg

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com