Beşikdüzü Trabzon’un gözde ilçelerinden biridir.

Öğretmen okulunun Beşikdüzü’nde bulunmasının avantajı her zaman ilçede ve çevresinde hissedilmiştir.

Okur yazar oranı yüksektir.

Bürokratı, iş adamı, siyasetçisi çokçadır.

Beşikdüzü Trabzon’un batıdaki sınır kalesidir.

***

Bu mutlu, şirin, imrenilesi ilçemizin keyfi bizzat kendi belediye başkanı tarafından dinamitlendi. Belediye başkanı seçildiği günden bu yana yakışıksız ve yanlış uygulamaları ile ilçeyi ve kendini gülünç duruma düşüren Orhan Bıçakçıoğlu, en son kurban bayramında“Kurban olurum size. Hayvanlar köye. Kasaba’nın Şerifi” sloganıyla ilçenin billboardlarından vatandaşa hakaret etmişti.

“Beşikdüzü Teksas değil! O da şerif değil!” diye eleştirilince de “Benim gözümde Beşikdüzü bir kasaba ve kasabayı da şerif yönetir. İnsanlar köy hayatını burada yaşamaya çalışıyor. Bu şekilde yaşamak isteyenler köylerine dönsün, kalacaklarsa kurallara uysunlar istiyorum. Karadeniz Teknik Üniversitesi’nin yaptığı bir ankette Trabzon’da Beşikdüzü eğitim seviyesi en yüksek ilçe ama maalesef kültür seviyesi düşük.” diyerek kendini temize çıkarmaya çalışmıştı.

İlçeyi kasaba olarak nitelendirmiş ve çağın dışına çıkmış, çocukluğunun TRT’sindeki kovboy filmlerine olan özentisini, kendi yaşantısında kesitler halinde ortaya çıkarmıştı. Orhan Bıçakçıoğlu yaptığı eylem ve söylemlerle açıkça saçmalamış, insanları mutsuz etmişti.

***

Orhan Bıçakçıoğlu trajikomik serüvenlerine geçtiğimiz günlerde bir yenisini ekledi. Arkadaşım, dostum dediği, kardeşten öte yakınlık beslediği, ekonomik ve sosyal açıdan her daim desteğini gördüğü, geçmişte aynı siyasi görüşü ve ülküyü paylaştığı Fikret Aydın’ı darp etme noktasına geldi.

Rivayete göre olayların başlangıcı şöyle: Fikret Aydın’ın kardeşi Yavuz Aydın MHP’den milletvekilliği için adaylığını koyunca, Fikret Aydın seçim sürecinin huzurlu bir şekilde geçmesi için Bıçakçıoğlu’nun kapısını çaldı. Ak Parti ve MHP’nin bu ülkenin iki siyasi değeri ve figürü olduğunu, seçimlerin karnaval havasında geçmesi gerektiğini belirtti. Bıçakçıoğlu da Aydın’la paralel düşündüğünü söyleyerek, el sıkıştı.

Fakat gel zaman git zaman, iş ciddiye binince Bıçakçıoğlu verdiği güvenceyi ve aralarındaki dostluğu unuttu, sağa sola tehditler yağdırdı, muhtarları arayıp “O köyde Ak Parti birinci çıkmazsa, size hizmet mizmet yok.” dedi. Orhan Bıçakçıoğlu işi o kadar abarttı ki, insanlara “Trabzon’a gelen gemilere sizi doldurup, Kırım açıklarına götürürüm, oradan da denize dökerim. Akıllı olun!” şeklinde meydan okudu.

Sanırsınız şerif, şerif değil padişah! Bıçakçıoğlu’ndaki hayal gücüne ve sadist düşünce biçimine bakın!

Seçimler nihayete erince, MHP’nin ilçedeki ezici üstünlüğünü hazmedemeyen Bıçakçıoğlu, seçim sürecinde dargınlık, kırgınlık olmuş olabilir, helalleşelim mantığıyla makamına ziyarete giden Fikret Aydın’a küfürler yağdırdı. Sonrasında karşılıklı yumruklaşmalarla iş kavga boyutuna dönüştü ve mahkemeye taşındı.

***

Bunlar bize anlatılanlar.

Ama Bıçakçıoğlu’nun backgroundu incelendiğinde sicilinin çok da temiz olmadığı ve bu tarz vakalara imza atabilitesinin olduğu aşikardır.

Orhan Bıçakçıoğlu Mart’ta Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisi’nde gerçekleştirilen toplantıda kendisine bir yıllık icraatleriniz nedir diye sorulduğunda “Sıfır!” diye yanıt verirken, bu durumun Beşikdüzü halkı da farkında olmuş olacak ki rakip partisini ikiye katlamıştır. Aslında olayın bir başka boyutu da, ta en başından Bıçakçıoğlu’nun MHP kurmaylarına “Ak Parti’den seçileyim, yuvama geri döneceğim” mesajını vermesidir.

***

İlçe halkına “Hayvanlar köye!” şeklinde hakaret eden Bıçakçıoğlu’nun kendine uygun gördüğü “şerif” unvanı iyi bir “kovboy” olmaktan geçer.

“Kovboy”unTDK’daki sözlük anlamı ise çok manidardır:

“Amerika’da sığır çobanı ve gangsterliğe özenen kimse”

Yorum sizin!

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.