Maçla alakası yok ama Fenerbahçe’nin, Rizespor maçı dönüşü Trabzon’da yaşadığı olayla ilgili iki kelam ederek başlayalım.

Olayı tasvip etmek mümkün değil. Hatta bunu yapanın bırakın hangi takımlı olduğunu, insan olduğundan şüphe etmek gerekir.

Hele hele Trabzonspor ile Fenerbahçe arasında 3 Temmuz sürecinden sonra iplerin tamamen gerildiği ve ateş çemberinin iyice daraldığı bir ortamda bu olayın Trabzon il sınırları içinde gerçekleşmesinin savunulacak bir yanı asla yoktur.

Söz konusu vatansa eyvallah ama onun dışındaki, adaletsizlik dahil hiçbir mazeretin insan canına kastedebilecek kadar vicdansız olmasını kabullenemiyorum.

Ve de bu olayın üzerine türlü oyunlar oynanan Trabzon’a vereceği zararı göz önüne alırsak, haklı iken bizi haksız konuma sokmasını da içime sindiremiyorum.

Sakın ola bu olayı kimse Trabzon’a ve Trabzonspor’a sıçratmaya kalkmasın.

Bu olayın faili ya da failleri bir an önce bulunsun ve gerçek ortaya çıkartılsın.

Vatanın canını feda etmekten asla imtina etmeyecek olan Trabzon’un ve Trabzonlular’ın bu kadar basit oyunlarla kirletilmesine ve lekelenmesine izin vermeyelim.

                                               ***

Gelelim Torku Konyaspor-Trabzonspor maçına;

Mehmet Ekici’nin yokluğunda duran top avantajından yoksun olarak sahaya çıkan Bordo-Mavililer, buna rağmen çok önemli gol pozisyonları yakaladı.

İlk yarıda Medjani’nin 3 net pozisyonda topu bir türlü filelerle buluşturamadı.

Böylesine Mehmet gibi önemli bir eksiğinin olduğu müsabakada böylesine pozisyonları atamıyorsan kendini ciddi anlamda sorgulaman gerekir.

Bu pozisyonları atamıyorsan, rakipten de baskı yiyorsan mağlup olman da oldukça doğal.

Bu kadar para harcanarak kurulan ve her biri kendi çapında üst düzeyde olan futbolcuların bir sezon boyunca takım olamaması da ciddi anlamda ele alınması gereken bir konudur.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com