Trabzonspor 5 maçlık seriyi sürdürmek ve rakiplerin puan farkını değerlendirmek için mutlaka kazanması gereken bir maça çıktı. Rakip Karabükspor da baskan yok, hoca yok, ligin son sırasında, futbolcular takımı bırakıp gitmiş, takımın yarısı takımı FIFA’ya şikayet etmiş ,ciddi maddi sıkıntısı bulunan Karabükspor dışardan da bakıldığında kaos ortamımda belirsizlik içinde bulunan bir pozisyonda maça çıktılar.

Karabük takımı maçta gördüğüm bu bütün olumsuz durumu bir tarafa bırakmış hatta artıya çevirmiş ve galibiyet için her şeyi yapan bir takım olarak 90 dk mücadele ettiler. Trabzonspor mutlaka kazanması gereken bir maça öyle bir başladık isteksiz, ligin son maçı ve nasıl olsa yeneriz düşüncesi ile başladı. Özellikle orta saha da ve hücumda top tutmakta ve  pozisyon üretmede zorlanınca, tempoda yapamayınca Karabük takımının kontrolünde gecen bir maç oldu.

Olcay’ın ve Abdulkadir’in kanatları bu maçta iyi kullanamaması ve Yusuf’un gününde olmaması Trabzonspor’un işini zorlaştıran  sebeplerden bir tanesi oldu. Trabzonspor 5 maçlık bir seri yakalamıştı ama oynanan futbol beni çok fazla tatmin etmiyordu bu kısa zamanda bizim içinde önemli sonuçlardı ancak bir yerde patlak vermesini bekliyordum. Trabzonspor’un en büyük eksikliği topa sahip olamamak ve 1.bölgeden 2ve3.bölgeye pas trafiğinde ciddi sıkıntıları var. Topu rakibe çok veriyoruz ve dönen toplarda orta da olunca rakip takımlar maça ortak olabiliyor.

Takımın biraz daha topu koşturması ve kanatları daha çok kullanması gerekiyor. Rıza hoca takıma 100 de100 lük bir katkı sağladı ve takımın alabileceği puanların nerdeyse tamamını almayı başardı.

İkinci yarı daha zorlu geçecek mutlaka takviye yapılmalıdır en acil bölge savunma olduğunu düşünüyorum.  Sosa dan beklenti büyük ama ilk devreyi hiçbir şey yapmadan kapattı eğer böyle devam edecekse gönderilmeli ve yerine iki yönü iyi oynayan bir oyuncu ile tam anlamıyla kanatta oynayabilen top götüren ve orta yapma özelliği olan bir oyuncuda alınabilir. Rıza hocanın da röportajında anladığım bazı oyunculara mesaj gönderdi “kimsenin suratını çekecek zamanım durumum yok” dedi. Eğer takım ahengini bozan varsa gitmek istiyorsa gönderilmeli ve formaya sahip çıkanlarla devam edilmelidir.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com