Geçtiğimiz haftada Galatasaray maçında alınan galibiyetinin anlam kazanması için Kayserispor maçı çok önemliydi. Rıza hoca Trabzon’da cezalı Olcay’ın yerine Castillo’yu tercih ederek başladı.

Trabzonspor maça çok kötü başladı. Neredeyse pozisyon üretemeden ilk yarıyı bitirmek zorunda kaldı. Kayserispor ise  kanatları kullanma düşüncesi ile sürekli beklerin arkasından pozisyonlar üreterek etkili başladı,  ancak son paslarda başarılı olamayınca devreye 0-0 berabere girildi.

İkinci yarı etkili bir Trabzonspor beklerken aynı ilk yarıda olduğu gibi tutuk ve pozisyon üretemeyen kopuk bir Trabzonspor vardı. Kayserispor ikinci yarı baskısını daha da hissettirip, pozisyonlar üretti ancak son vuruşlarda başarılı olamayınca maç 0-0 berabere sonuçlandı.

Kayserispor çok organize ve çok iyi taktik disiplin ile sahaya çıkmış ve Trabzonspor’u çok iyi analiz etmişler. Yusuf’un topla buluşmasına izin vermeyince Trabzonspor etkili olamadı. Sosa girdikten sonra ağrılını koyar mı? diye bekledik ama çok rahat, rakip kovalamayan topu bana atmayın der gibi saklanan ve adını bir girerken duyduğum Sosa vardı. Böyle de olunca sonuç kaçınılmaz oldu.

Keşke rakibimiz her zaman Galatasaray olsa şampiyon oluruz düşüncesine katılmıyorum belki söylemdeki amaç farklı olabilir ama Alanya’dan, Akhisar’dan puan alamazsan böyle 13-14. sırada tüm camiaya sıkıntı ve üzüntü verirsiniz.

11 haftadır o kadar puan kayıpları yapıldı ki artık toparlanın ve kendinize gelin. Taraftara, camiaya bir futbol izletin başka bir şey istemiyoruz...

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com