Trabzon’da sanayi yok! Yani bir Kocaeli değiliz. Haliyle işsizlik gırla!

Ekonomimiz de parlak değil! Vatandaş meteliğe kurşun atıyor. Neden? Çünkü sistem fındığa endeksli! Üretici desen, tüccar ve ihracatçının arasına sıkışmış durumda. FİSKOBİRLİK’de Allah’a emanet!

O zaman bari turizme ağırlık verelim diyoruz! Ama hala Sümela’mızda doğru dürüst bir yol yok! Uzungölümüz de direkten döndü. Çevre ve Şehircilik Eski Bakanı Erdoğan Bayraktar da olmasa, gölü çamur kaplayacaktı.

O yok, bu yok, şu yok! Eee bari yatırımcıları Trabzon’a çekelim diyoruz. Ama her defasında hayal kırıklığı… Neden? Çünkü yatırımcı geldiğinde, uyanık vatandaş bencilleşiyor. Arsa fiyatları katlanıyor. Bir de bürokratlar yatırımcının anasını ağlatınca, Trabzon’dan ne kuş uçuyor, ne de kervan geçiyor.

Hal böyle olunca muhterem, Trabzon kabuğunu kırmakta zorlanıyor. Bu şehirde oturduğu yerden göbek büyüten ve şehrin önüne tıkamakta master yapan bürokratlar ellerini taşın altına nedense koymak istemiyor. Varlığı ile yokluğu belli olmayan hayalet platform ve sendikalar ise, halkı gaza getirmekle meşgul. İş bu nokta gelince de, acı tablo rakamlara yansıyor. “Trabzon işsizlik ödeneğinden en çok yararlanan iller arasında ilk 10’da… Şimdi kibir takozlarında oturup, sağa sola caka basanlar bana söylesin; Bu şehir bunu hak ediyor mu?

TEBRİKLER HÜSEYİN KIRAN, ŞAPKA ÇIKARTIYORUM!
Hüseyin Kıran… Trabzon’da siyaset ve iş dünyasının tanıdığı ve sevdiği dava adamlarındandır. Geçen gün, manşetleri meşgul eden iki olay hakkında kayda değer bir yorumda bulundu. Aynen aktarıyorum;

“Gündem Kızılay Müdürü ve Diyanetin Şehvet fetvası. Bu işin siyaseti, istismarı olmaz. Sırf AKP karşıtlığı olsun diye, Diyanetin yayınladığı iddia edilen sözde şehvet fetvası, eminim ki yanlışlıktan kaynaklanan bir durumdur. Ya da sapık Kızılay Müdürü’nün şerefsizliği, kendi şerefsizliğidir. Diyanetin fetva yazısını yazan her kimse o onun yazdıkları veya bu sapık müdürün yaptıkları, kurumları bağlamaz. Bunlar şahsi şahsiyetsizliklerdir. Ne kurumları, ne AKP’yi ne de, AKP’ye oy veren seçmenlerini bağlamaz. Bu şerefsizlerin yaptıklarını siyasi malzeme yapılması etik değildir. Bu şekilde belden aşağı siyaset de şık olmaz. Bu paylaşımları yaymak hiç birimize fayda sağlamaz...”

Ne diyeyim; Ağzına, yüreğine sağlık Hüseyin Kıran… Şapka çıkartıyorum.

ETEK YERİNE TAYT MI GİYECEKSİNİZ?
Okudunuz mu bilmem… Geçen gün medyaya yansıdı. PKK’lı teröristler, ‘Direnişi büyütüyoruz’ açıklaması yapmış. “Bu büyüme nasıl olur?” diye kendi kendime düşünüp, şu fikre vardım: Sanırım bu kez etek yerine tayt giyinip, Taş yerine, fayans atacaklar... Zira benim aklıma başka bir şey gelmedi.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com