Trabzonspor yeni sezon öncesi geçen sezondan az olsa da yine de hatırı sayılır sayıda transfer gerçekleştirdi. Ancak durum bu sefer biraz farklıydı tabi. Sezonun ilk 3 maçında 7 puan toplayan bordo mavili ekip özellikle Bursaspor ve Beşiktaş maçlarında sergilediği futbol ve aldığı 3 puan ile her ne kadar Avni Aker’de 2 puan bıraksa da Akhisar karşısında sergilediği futbol ile geleceğe dair takım anlamında taraftarına umut verdi.

Genel Menajer Süleyman Hurma’nın yapmış olduğu transferlerden Şota Arvaladze’nin sahaya sürdüğü isimler tüm çevrelerden olumlu not alırken, Gürcü Teknik patronun taraftarlar ile ilişkilerin düzelmesi adına verdiği çaba da gözlerden kaçmaması gereken bir ayrıntı olarak göze batıyor.

Yukarıda Saydığımız ve saymadığımız olumlu gelişmelere rağmen,  Avni Aker tribünlerinin yarıya yakın bölümünün dolmadığı gerçeği ile yüzleşiyoruz. 2010-2011 lig şampiyonluğu zamanına döndüğümüzde hem satılan kombine sayıları hem de taraftarın maçlara olan ilgisi günümüzle karşılaştırılamıyor bile.

Bu durumun birçok nedeni var;

Trabzonspor’un Şampiyonluğunun resmi ellerde tescillenmemesi ile oluşan saha içi adalet duygusuna olan güvensizlik, Yönetimin yaptığı icraatların beğenilmemesinin yanı sıra yönetime olan saygı ve sevginin taraftarın büyük bölümü tarafından silinmesi, Passolig uygulamasını taraftarın benimsememesi ve fişlendiğini hissetmesi, Avni Aker stadının şu anki durumu ile taraftara zorluklar yaşatması, kapıda güvenlik gerekçesi ile taraftarlara yapılan zulüm……..

Yazmakla bitmeyecek bir sürü olumsuzluk Avni Aker tribünlerinin dolmamasına örnek gösterilebilir. Son olarak da 3-4 kişinin yaptığı hareket nedeniyle “masum” taraftarın biletlerinin bloke olması kombine alacak taraftar için bu işin tuzu biberi oldu.

Peki taraftarı Avni Aker’e çekecek ve akabinde mağdur etmeyeceği mesajı yönetimden geldi mi? Şahsi düşüncem gelmediği yönünde. Sezonluk biletlerin satışa çıkarıldığı andan itibaren görseller ve videolar ile taraftar “Gaz”a getirilmeye çalışılsa da olmadı bir türlü. Fenerbahçe’nin 37 bin 230, Galatasaray’ın 25 bin Ve Beşiktaş’ın 20 bin kombine sattığı sezonda Trabzonspor’un kombine bilet satış rakamı sadece 2 bin 700 seviyelerinde.

Lafı daha fazla uzatmadan şunu söylemek gerekir ki; Trabzonspor mevcut yönetimi acilen video ve fotoğraf ile kombine satma çabasına son verip somut adımlar atmalı. Gerekirse kombine fiyatlarını %50 oranında  indirmeli, forma hediye etmeli, organizasyonlarda ayrıcalık tanımalı, saha sonuçlarına odaklı olarak satılmasını beklememeli.

2010-2011 Şampiyonluğunun, 96 ruhunun en büyük etkenlerinden biri olan taraftarı mabedine davet etmeli. Her ne kadar Akyazı’nın yetişeceği meçhul olsa da Avni Aker’in son senesinde bir bütünlük sağlanmalı. Yakalanan bu hava boşa harcanmamalı kesinlikle. Yönetimin yaptığı bir çok icraat kendini inkar etse de, saha tribün birleşmesi sağlanmalı. Emin olun şampiyonluğun en büyük adayı olur Trabzonspor. Şampiyon olamazsa da kesin şike yaptırır.

Kalın sağlıcakla.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com