Milliyetçi Hareket Partisi, önce tüzük kongresine ardından da olağanüstü kurultaya hazırlanıyor.

Görünen o ki; ülkücü camianın kahir ekseriyeti Devlet Bahçeli’nin değişmesini istiyor. Bu değişimin yeni bir heyecan yaratacağına ve MHP’yi gerçekten iktidar adayı bir parti konumuna getireceğine sadece MHP’liler değil, siyasetle ilgilenen herkes inanıyor.

Dün Yavuz Aydın, Metin Gedikli, Kadir Sağlam ve Yılmaz Şahin ile birlikte ziyaretimize gelen MHP Trabzon eski İl Başkanı Muammer Demeli, Koray Aydın’ın cumartesi akşamı Trabzon’da partililer ve bölge illerinin üst kurul delegeleriyle buluşacağı iftar programı hakkında bilgi verdi.

Demeli, Koray Aydın’ın kadim dostlarından ve siyasete yıllarını vermiş bir isim. Hem ülkücü olarak, hem arkadaş olarak hem de hemşehri olarak gönlünün Koray Aydın’ın genel başkanlığından yana olduğunu söyledi.

Duygusallığı bir kenara bırakarak değerlendirme yapmasını isteyip gerçekten Koray Aydın’ı genel başkanlık için şanslı görüp görmediğini sordum.

Kendinden gayet emin bir şekilde, “Koray Bey’i şanslı değil, direkt MHP Genel Başkanı olarak görüyorum. Bunu, Türkiye’nin dört bir yanındaki üst kurul delegeleriyle görüşen, ülkücü camianın beklentilerini bilen ve 47 yıllık tecrübeye sahip birisi olarak söylüyorum” dedi.

Ve ekledi: “Koray Aydın bu tarlada filizlendi, yeşerdi. Rahmetli başbuğumuz Alparslan Türkeş, Koray Aydın’ı henüz 34 yaşındayken MHP Genel Sekreteri yaptı. Genel Sekreter, partide liderden sonraki isimdir. Hep başbuğun yanında, hep başbuğun yolunda oldu. Milletvekilliği ve bakanlık yaptı. Kısacası bu tarlada büyümüş bir ağaçtır Koray Aydın, şimdi de meyve verme zamanıdır. Ülkücü hareket bu meyvelerle güçlenecek, iktidara yürüyecektir. Bir insanın genel başkan olması için daha ne lazım merak ediyorum.

 Ömrünü ülkücü hareketin içinde geçirmiş Koray Aydın’ın MHP Genel Başkanlığı’nı fazlasıyla hak ettiği tartışılmaz bir gerçek.

Yavuz Aydın, Türkiye’yi dolaştıklarını ve Koray Aydın’a gösterilen ilgiden bir Trabzonlu olarak gurur duyduğunu söyledi. Ülkücülerin artık değişim ve iktidar istediklerini de belirterek, “Bunun yanında Trabzonlu bir genel başkanın hatta başbakanın olması bizleri ayrıca sevindirir” dedi.

Peki, Devlet Bahçeli aday olmayacak mı?

Anlaşılan o ki Bahçeli, 19 Haziran’da yapılacak tüzük kurultayına katılım oranına bakarak, değişim isteyenlerin sayısını gördükten sonra bir karar verecek.

Genel başkanlık seçiminde Trabzon’daki 16 üst kurul delegesinin tamamının Koray Aydın’ı destekleyeceği ve fire olmayacağı düşünülüyor.

Türkiye genelindeki bin 232 delegenin hem MHP’de hem de Türk siyasetinde yeni bir dönem başlatıp başlatmayacağını kurultayda göreceğiz.

Kalın sağlıcakla…

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com