Hatırlayın!

1997 yılından bu yana genel başkanlık koltuğunda oturan ve girdiği 14 seçimden de mağlup ayrılan MHP lideri Devlet Bahçeli, kurultay isteyen muhaliflere neler söylemişti?

Unutanlar için ben bir toparlayayım.

***

“Bunların yaptığı şerefli mazimizin hiçbir döneminde görülmeyen çirkinlik, hiçbir zaman rastlanmayan rezilliktir.

Partimizi ayağa düşürme gayretleri tam bir yüz karasıdır ve de unutulmayacak, affedilmeyecektir.

***

Türklüğün davasını sokakta veya tarlada kurultay yapmaya kadar sürükleme teşebbüsü ahlaksız bir tertip, şiddetli bir operasyondur.

***

TOMA’ların önüne dikilip barikatlara tutunarak poz verenlerin partimizin geleceğinde söz ve yetki sahibi olması hayal ötesi bir durumdur.

Ankara’da meddahlara taş çıkartarak sanal hedef ve heyecanların peşinde koşanların milliyetçi-ülkücü hareketin prestijiyle oynadığı açıktır.

***

Hiç kimse rol çalmaya kalkışmamalıdır. Olağanüstü kurultay bahanesiyle delegelerimizi toplayıp korsan gösteri ve yasa dışı eylem yapan malum isimler haddi ve çizmeyi aşmıştır.

***

Kara kalemli medya desteği, Panama merkezli tacirlerin tahrik ve desteği, okyanus ötesi komploları şehit yadigarı çatımızı çökertemeyecektir.

***

El mi yaman, bey mi yaman herkes görecek. Asaletimizden dolayı suskun kalışımızı yanlışa yoranlar yakında tel tel dağılıp gideceklerdir.”

***

Bahçeli bu sözleri, kaybettiği 14 seçimde de sokak sokak gezen, cebindeki son parasını partinin giderleri için harcayan ve mağlubiyetten usanıp iktidara gelmeyi arzulayan kendi partililerine söyledi.

Bu nedenle MHP Genel Başkanlığı’na talip olan Koray Aydın’ın, iftar yemeğinde sarf ettiği en anlamlı söz belki de şuydu:

***

“Biz birbirimizi sevmeyi unuttuk…”

*** 

Aydın’ın verdiği bu mesaj, kurultay hesaplarından da öte, partinin omurgasına yönelik, aranılan devanın naçizane bir ışığıdır.

Kim bu ışığın yolundan gidip, ülkücülere birbirlerini sevmeyi öğretebilirse, benim gözümde genel başkan odur.

Çünkü her davanın temelini, kardeşlik hukuku oluşturur.

AİT OLDUKLARI YERE GİTTİLER!
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, hakkında fezleke bulunan milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılması için Anayasa değişikliği öngören kanunu onayladı.

Böylece, 152 milletvekili için yargı yolu açıldı.

*** 

Hay böyle olunca HDP’li vekiller Faysal Sarıyıldız ile Tuğba Hezer, Avrupa’ya tüydü.

Ahali dönecekler mi, dönmeyecekler mi diye tartışırken, bu kez HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, bavulunu topladı.

O da Belçika’ya gitme hazırlığında….

***

Sizin de düşündüğünüz gibi, zamanlamalar manidar.

Ancak yine de bu gidişler, milletin yüreğine su serpiyor.

Çünkü onlar ait oldukları yerdeler.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com