4 yıl önceydi… “Sarp Sınır Kapısı’ndaki kuyruklar, 80’lerdeki tüp kuyruğunu geçti. Bu kapıdaki aksaklıklar acilen giderilmeli” dedi. Kimse oralı olmadı.

“Personel sayısını artıralım, ihracatçıların geçişi ayrı peronlardan yapılsın, Hopa-Batum arasına deniz otobüsü seferleri koyalım, kapıyı yap-işlet-devret modeli ile yeniden revize edelim” şeklinde de, çözüm önerisi sundu. Yine kimse tınlamadı.

Rusya ile papaz olduk. Haliyle ihracatçı kesim alternatif pazarlara yöneldi. “Türk cumhuriyetlerine yönelmek istiyoruz. Bu nedenle Sarp’ın modernize edilmesi ile birlikte Muratlı Kapısı’nın da bir an önce açılmasını istiyoruz. Bakanlar Kurulu kararı bile çıkmış. Hala adım atmak için neyi bekliyoruz” dedi. Ancak kendi dedi kendi işitti.

“Trabzon kamuoyu beni yalnız bırakıyor” diye sitem etti. Yalnızlığına yalnızlık kattı.

Yani demem o ki muhterem; DKİB Başkanı Ahmet Hamdi Gürdoğan’ın bu haklı feryatlarına kulak vermezsek eğer, yarın öbür gün Karadeniz’in azgın sularında binecek sandal arayacağız. Bu nedenle, küçük yutkunup, büyük gözyaşı dökmeden Gürdoğan’ın yüküne bir omuz verelim. Muratlı Kapısı’ndaki diplomatik sorunları çözmekle işe başlayabilirsiniz. Hadi kolay gele!

O İMAM ZAGOR DERGİSİ Mİ OKUDU?
Şırnak Bahçelievler Camii’nin sözde İmamı B.K., “Zalimlere karşı hendek kazmak farzdır” demiş. Yetmedi, bir de kürsüden vaaz vermiş. Anlaşılan o ki, imam efendi Kur’an-ı Kerim yerine, Zagor Dergisi okumuş. Ki aksi olsaydı eğer; Açılan o hendeklerin içinde, evladının kokusunu içine çekerek göğe yükselen annelerin feryadını duyar ve vatanı uğruna şehit düşen askerlerimizin gözlerindeki cesareti görürdü. Ancak görünen o ki, İmam efendi de Bağımsız Kürdistan hayaline kapılmış. Buradan imam efendiyi uyarayım; Deveye hendek atlatsanız bile, o iş yaş muhterem.

GÜMRÜKÇÜOĞLU VE GENÇ’İ ALKIŞLAYIN!
Geçen kış, Trabzon’da Büyükşehir Belediyesi ile Ortahisar Belediyesi koordine olamamış ve karla mücadele de sınıfta kalmıştı. Ahali ise belediye yetkililerine “Hastamız var” diyerek yolları açtırırdı. Ancak bu kış, her iki belediye de sınıfı geçti. Hazır kıta bekleyen karla mücadele ekipleri, kapalı yollara anında müdahale etti. Bu nedenle hem Gümrükçüoğlu, hem de Genç, alkışı hak ediyor. Lütfen esirgemeyin! Çünkü şehir hizmetkârlarına verilecek en değerli ödül, hizmetlerinin takdir edilmesidir.
Eyvallah!

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com