24 Mayıs 2018 Perşembe 21:20
Güney Amerika Gezilecek Yerler

Gerek neşeli insanları ve canlı şehirleri, gerek muhteşem yemek ve içkileri, gerekse de muhteşem doğası ve coğrafyası ile Güney Amerika herkesin mutlaka gitmesi, görmesi ve gezmesi gereken kıtalardan biri. Uzak bir kültürü keşfetmeye karar verdiyseniz, kesinlikle görmeniz gereken bu noktaları da listenize eklemeyi unutmamalısınız!

Güney Amerika’da görülmesi gereken yerler şu ana kadar gördüklerinizden çok daha farklı. Sıra dışı bir tatile hazırlanın!

 1.Galapogas Adaları/Ekvador

 Güney Amerika denildiğinde akla ilk gelen yerlerden biri kuşkusuz Ekvador'dur. Her türden balıklara, denizanalarına, kocaman kaplumbağalara ve çeşit çeşit kuşlara rastlayacağınız bu adada doğanın kucağında, denizin muhteşem dokusu karşısında büyüleneceksiniz. Adayı ziyaretin iki seçeneği bulunuyor. Bunlardan biri bölgede ki adalarda konaklamak bir diğeri ise teknelerde kalmak. Teknelerde kalanlar adayı biraz daha ayrıntılı gezebilme olanağına sahip oluyor. Buna bağlı olarak da maliyeti biraz daha yüksek oluyor.

 2.Salar de Uyini / Bolivya

Dünyanın en büyük tuz gölünün yer aldığı Bolivya, geziniz de mutlaka görmeniz gereken bir diğer yer. Buranın görülesi tek yeri devasa tuz gölü değil. Ayrıca çevremde bulunan renkli göller, özellikle dünyaca ünlü pembe göller, bölgede inanılmaz bir renk ahengine neden oluyor. Zor ve karmaşık bir coğrafya olduğundan mutlaka turlar ile ziyaret edilmesi gerekiyor. Oraya gittiğinizde tuzdan inşa edilmiş basit yapılı şirin oteller de kalıyorsunuz.

 3.Perito Moreno/Arjantin

Dünyaca ünlü devasa buzul dağlara ev sahipliği yapan bölge. Suyun altında 100 üzerinde ise 70 metreye kadar devasa bir uzunluğa sahip buzullar, insanı hem heyecanlandırıyor hem de fazlasıyla ürkütüyor. Geziye katılanlar sadece bu buzulları görmek ile kalmayarak ayrıca buzulların üzerinde özel ayakkabılar ile yaklaşık 1 saatlik bir trekking yapma imkanı da buluyor. Daha sonrasında ise size bir bardak viski ikram ediliyor.

 4.Cusco ve Machu Pichhu/ Peru

 Eski zamanlar da İnka taşları ile inşa edilmiş olan şehir, oldukça masalsı ve buram buram tarih kokuyor. Şehri baştan sona gezmek yaklaşık olarak bütün gününüzü alıyor. Bu nedenle geziye sabah erken saatler de başlanması her yeri gezmenizi ve görmenizi sağlayacaktır.

 5.Ciudad Perdida Trekking/Kolombiya

Güney Amerika deyince Kolombiya es geçilemez. Kayıp şehir olarak bilinen bu bölgede sizi 4 günlük bir trekking yolculuğu bekliyor. Bu gezi sırasında muhteşem manzaralara şahit olup, yerli halk ile tanışabiliyor ve kültürlerini öğrenebiliyorsunuz. Ayrıca Kolombiya'da görebileceğiniz oldukça güzel şehirler mevcut, rengarenk sokaklar, muhteşem restoranlar, kıpır kıpır neşeli halk, müzik, dans ve daha bir çok güzellikleri Kolombiya sokaklarında sizi bekliyor.

 6.Rio de Janeiro / Brezilya

Ve tabi ki Güney Amerika'nın kalbi, sahilleri, denizi, muhteşem kumu ve güneşine eşlik eden dağları ile dünyanın belki de en canlı şehrini ziyaret etmemek olmaz. Hele bir de karnaval zamanına denk gelirse ziyaretiniz işte o zaman sizi muhteşem anlar bekliyor olacak.

Son Güncelleme: 24.05.2018 21:22
Anahtar Kelimeler:
Güney Amerika
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com