06 Kasım 2012 Salı 13:46
İlk Futbol Kütüphanesi Trabzon'da Kuruluyor

2 Ağustos 2011 yılında kurulan ve "Temiz Futbol Güzel Oyun" parolasıyla yola çıkarak Trabzonspor'a değer katmaya çalışan "Joganita"  yapmış olduğu yeniliklere bir yenisini daha ekledi. Daha önce "Kardeş Takım Şanlıurfaspor" belgeseli ile ses getiren ve 2013 yılında da "Drogheda United" belgeseli için çalışmalarını sürdüren Joganita şu sıralarda Türkiye'nin ilk futbol kütüphanesini Trabzon'da kurmak için yoğun bir çalışma yapıyor.

Trabzon'da "Joganita Fikir ve Futbol Derneği" olarak kurumsallaşıp dernek merkezinde de futbol kütüphanesini oluşturacak olan ekip derneğin açılacağı yeri belirlemekle çalışmaya koyuldu. Gerekli dekorasyon işlemleri yapılırken aynı zamanda da dernek kurulumunun resmi takibine başlayacak olan Joganita kısa bir süre içerisinde Türkiye'nin ilk futbol kütüphanesini Trabzonluların hizmetine sunacak.

İlk futbol kitabının yazıldığı şehire ilk futbol kütüphanesinin de yakışacağını söyleyen ekip üyeleri çok yakın bir zamanda gerekli duyuruları yapacaklarını ifade ettiler. Bu proje açıklandığı andan itibaren tüm Trabzonsporlular projenin gerçekleştirilmesi için ellerinden geleni yapmaya başladılar. Kütüphanede yer alacak kitaplar konusunda Trabzonsporlular şimdiden desteklerini gösteriyorlar. Özellikle sosyal medyada çok büyük ilgi gören proje yaklaşık 3000 kitaptan oluşan bir kütüphaneyi içeriyor.

Bu farklı projeye Trabzonsporlular harici bazı diğer takım taraftarları ve medya mensupları da ilgi gösteriyorlar. 

Son Güncelleme: 08.11.2012 15:47
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com