Makaraları geri sarın lütfen! Evvel zaman içinde, kalbur saman içinde, pireler berber, develer tellâl iken, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için neler demişti:

“Ne acıdır ki Türk milleti iflah olmaz bir despot ile yüz yüze kalmıştır.”

“Yeminleri bozmak Erdoğan’da alışkanlık haline gelmiştir. Kuzey Kore’ye bakın. Görünüş haricinde Erdoğan’ın tıpkısının aynısını göreceksiniz.”

“Körfez ülkelerine, Sudan’a ve diğer bazı Afrika ülkelerine bakınız Erdoğan benzerlerini mutlaka göreceksiniz.”

“Erdoğan kendi kişisel kariyer hedefleri tek adam olmak, diktatörlüğe kaymak için taşıdığı makamın imkânlarını edep ve hayâya sığmayacak ölçüde ucuzlatmıştır. Varsa yoksa derdi koltuktur.”

“Erdoğan, Kral, emir, şah, tiran, diktatör olacağım hevesinde ise buna Türk milleti müsaade etmeyecek, onay vermeyecektir.”

“Yasaklar her tarafı sardı. Yasaklarla, demokrasiyle gelen şahsiyet diktatör olma yoluna kıvrılıyor»

“Bu adamdan demokrat bir iktidar olamaz. Diktatörlüğe heveslenmiş. Kendi partisini milletvekilini dahi adam yerine koymuyor.”

Mamafih muhterem; Halkın seçtiği Cumhurbaşkanını Kuzey Kore’yi demir yumrukla yöneten Kim Jong’a benzeten ve her defasında, ‘Koltuğa yapışıp kaldı’ imalarında bulunan Bahçeli, kendisine muhalif il başkanlarının teker teker görevden alıyor.

Şimdi sorulması gereken şu; Bahçeli, bu taş devri uygulamalarıyla mı Başbakan olacak? Böyle mi halktan yetki isteyecek? Kurultay isteyen delegelere sırtını dönüp, böylesine işkembeden atılan nutuklarla mı seçmenin gönlünü kazanacak?

Bırakın yahu! Güldürmeyin adamı. Bilge lider dediğiniz böyle mi olur?

Tek adamlığı eleştirip, tek adamlıkta master yapan Bahçeli, daha fazla sandık türbülansına girmek istemiyorsa, bu kurultay fırtınasına daha fazla direnmemelidir. Çünkü kelle almakla bu işler çözülmez. Aksine yeni enkazlar doğurur. Tüzüğü ihlal edip kurultaydan kaçanlar, aynı tüzüğe göre il başkanlarını görevden alması kadar, trajikomik bir durumolabilir mi?

Açıkçası, bu filmin sonunda birisi çıkıp, “Kuzey Kore’ye bakın. Görünüş haricinde Bahçeli’nin tıpkısının aynısını göreceksiniz” derse eğer, taşı cuk diye gediğine oturtacak. Şahsen böyle bir eleştiri bekliyorum. Ama bugün ama yarın! Eyvallah!

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com