Aylardır beklenen milletvekili aday listeleri 7 Nisan itibarıyla tüm partiler tarafından açıklandı.

Ülkemizin gündemi ne kadar yoğun ve ne kadar gerilimli olsa da dün akşam itibarıyla bir kez daha şahit olduk ki sahip olduğumuz demokrasi, hemen her şeyden önce sahip çıkmamız, her türlü tehlikelere karşı korumamız gereken milli bir değerimizdir.

Türkiye’nin çevresi kan gölünü andırırken, bizler, önceki akşam itibarı ile ülkemizin doğusundan batısına, büyük bir heyecanla milletvekili listelerine kilitlendik. Sevdiklerimiz vardı, umduklarımız vardı, listelere girebilen vardı, yer alamayanlar vardı. Ama hepsinden önemlisi bütün bir ülke, büyük bir heyecanla aynı noktaya odaklandı.

Evet, bu millet ve bu ülke, demokrasiyi artık iliklerine kadar içselleştirdi. Dünyanın A sınıfı demokratik ülkelerinden birisi olduğumuz her geçen seçimlerle daha da perçinleşmiş oluyor. Artık iktidarı başka mahfillerde arayanlar, şanslarını her geçen an kaybetmekteler. Cumhurbaşkanını da kendisi seçebilen bu halk, kendi adına seçimlerle görevlendirdiği ve egemenlik kullanma yetkisini devrettiği seçilmişlere, emanetine sahip çıkılmasından başka bir şey beklememektedir. Bizler sandıkta beğendiklerimizi, vaatlerine inandıklarımızı, özgür irademizle seçeceğiz. 4 yılda bir hesap günü geldiğinde de yine aynı sandıkta sınavdan geçireceğiz.

Siyaset yoluyla iktidar olanlar yıllardır sistemin ağır aksaklığından yakınırlar. Haksız da değildirler. Türkiye’nin sistemi, bürokratlar tarafından, seçilmişlerin kontrol edilmesi hedefi ile kurulmuştur. İşlerin hızlı değil, kendi kontrollerinde yürümesi esas alınmıştır. Bunun yanında, sistemin dışarısında görünüp, sahip olduğu sınırsız maddi kaynakları ve her türlü etkiye açık dış bağlantılarıyla İstanbul sermayesi ve baronları ise, iktidarların doğal ortakları ve engelleri olagelmişlerdi.

Seçilmişlerin son yıllarda, devraldıkları iktidara eski ve kadim unsurları ortak kabul etmemesi ile şahit olduğumuz mücadele, halkın seçtiklerinin zaferi ile sonuçlanıncaya kadar devam edecektir. Halk önüne gelen listelerdeki milletvekillerine ve tabii ki liderine bakarak oyunu vermektedir. Vaatlere bakmaktadır. Hâkimiyet kayıtsız şartsız milletindir yazısının yazıldığı Meclis’e kendi iradesi ile istediğini göndermektedir.

Yıllarca şahit olduğumuz, iktidarlarlasın mazeretleri de son 10 yılda seçilmişlerin verdiği zorlu ve sancılı mücadeleler sonucunda oldukça azalmış görünüyor.

Türkiye, artık uzun vadeli hedefler koyabilen nadir ülkelerden birisi olmuştur. Büyük projeler ve büyük hedefler artık halkın önündedir ve halkımızın bu hedeflerin geçekleşeceğine olan inancıda tamdır. Temeli atılan her proje, ne kadar zor ve büyük olursa olsun ilan edilen tarihte bitecektir kanaati bütün millette oluşmuştur. İnsanımız, ülkesinin gücünün farkındadır. Artık halkın talepleri de buna göre değişmektedir. Hayal olan hızlı tren, Anadolu insanı tarafından, kendi şehrinden ne zaman geçecek diye beklenmektedir. Ulaşımda sağlanan baş döndürücü gelişmeler, insanımızın hızını ve hedeflerini artırmıştır. Artık ucuz ve mesnetsiz vaatlerin alıcısı da kalmamıştır. Ülkenin iyi yönetildiğine, ihtiyaçlarına yetecek kaynakların bulunabildiğine şahit olunmuştur.

En çok dikkat etmemiz gereken konu ise; ülke gündeminin, gerçek seyrinden çıkarılıp başka mecralara evrilmesidir. Ülkemiz etrafındaki yangının bize sıçramaması, bizim ülke içinde göstereceğimiz basirete bağlıdır. Büyüyen, gelişen, kalkınan Türkiye’nin düşmanı her zamankinden daha çok olacaktır. Her büyük ülkenin bizimle alakalı başka bir hesabı muhakkak vardır daima da olacaktır. Bunu bilmek ona göre her açıdan bilinçli ve hazırlıklı olmak zorundayız. Artık herkes biliyor ki; Türkiye, sahip olduğu maddi gücü ve insan kaynakları ile istediği hedeflere ulaşacak güce ulaşmıştır.

12 yıllık istikrarlı yönetim, her şeyi başarabileceğimizi de bize öğretmiştir. Bu toprakların çocukları, daha önceden yaptıklarını tekrar yapacaktır.

Daha önceden kurduğu dosta güven veren, düşmana korku salan kudretli ve müşfik devletini tekrar kuracaktır. Bu milletin çocukları, yaptık yine yaparız inancına tekrar sahip olmaktadır. Öz güvenimiz tekrar geri gelmiştir. Hiçbir şey yapamayız, toplu iğne bile üretemeyiz ninnileri ile büyütülen bir neslin çocukları olarak, bugün geldiğimiz noktada, sahip olduğumuz her türlü demokratik hak ve hukukumuza sahip çıkarak, umut ve heyecanla sandıklara koşalım. Seçtiğimiz sadece milletvekilleri değil, aydınlık geleceğimiz de olacak. Şimdiden herkese hayırlı ve uğurlu olsun.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.