29 Mayıs 2016 Pazar 17:47
Nesrin Cavadzade’den Tacize Muzlu Mesaj!

Instagram hesabında binlerce takipçisi olan ünlü oyuncu Cavadzade, erkek takipçilerinden gelen rahatsız edici hatta tacize varan fotoğraflardan şikayetçi. Erkek takipçilerinden gelen fotoğraflarla sergi açmayı düşündüğünü söyleyen Cavadzade, pek çok takipçisinden destek mesajı alırken diğer yandan tacizcilerle uğraşmaya devam ediyor. Konu hakkında Instagram hesabından açıklama yapan genç oyuncu, muz fotoğrafı paylaşarak 'Bu çarpık zihniyetten ‘bir ısırık’ almaya geldiğimizi bilsinler' mesajı verdi. 
'Sergiyi her türlü yapacağım ama bunun için biraz zamana ihtiyacım var' diyen Cavazdade, paylaştığı muz fotoğrafının sembol olacağını belirtti. 
Instagram hesabından uzun bir metin paylaşan Cavadzade, Türkiye’de kadınların karşı karşıya kaldığı zorluklara da şöyle değindi: 
'Aynı şey değil. Bir kadının güzelliğini ya da seksapelini saklamak zorunda hissetmemesiyle, ona uzuv eşliğinde yollanan ve yedi ceddine kadar uzanan küfür mesajları aynı şey değil. Birincisi bir tavır ikincisi ise saldırı. 'Ya bana da bir iki tane geldi ama neden Nesrin’e sergi açacak kadar çok?' zihniyeti ile 'Ama mini etek giymişti!', 'Ama dekoltesi vardı!', 'Orada onun O saatte ne işi varmış?', 'O da orasını burasını açmayacaktı arkadaş!' zihniyeti aynı b..kun farklı renklisi ve en korkuncu da işbirlikçi olması. Bu zihniyet Özgecan’ları, Münevver’leri ve sayısız daha nicelerini söküp aldı bağrımızdan. Günlerdir yüzlerce mesaj aldım. Beni en çok ama en çok çocuk yaştaki takipçilerimin 'Nesrin abla' ile başlayan 'sakın vazgeçme' ile biten mesajları kahretti. Bu çocuklar yaşadıkları yüzünden kendilerini suçlu hissediyorlar. Öyle ya, mutlaka yanlış bir şeyler yapmış olmalılar. Etekleri biraz fazla mı açıldı, gülerken seslerini biraz fazla mı yükselttiler, bir erkekle göz göze mi geldiler? mutlaka bunu

HAK EDECEK, bir yanlışları olmuş olmalı. Dünyanın bir çok ülkesini ve sayısız şehrini gezip görmüş biri olarak bu sorunun renk, ırk, dil, din, sosyal statü, eğitim düzeyi ayırt etmeksizin ne kadar global çapta bir hacim kapladığını biliyorum. Gelecekteki kocamız, sevgilimiz, abimiz, babamız şu anda hiç tanımadığı bir kadına uzuv resmi yollayıp altına da tehdit savuruyor. Onunla yakında tanışacağız. Onunla tanışmadan önce ise- yani yolladığı uzvu dışında- ona bir şeyler anlatmanın, bir farkındalık yaratmanın yolunu bulmalıyız. Buradan bir açık çağrıda bulunmak istiyorum. Ben sergiyi her türlü yapacağım ama bunun için biraz daha zamana ihtiyacım var. Sergiye kadar ise yukarıdaki muz sembolümüz olsun. Bu çarpık zihniyetten 'bir ısırık' almaya geldiğimizi bilsinler. Sizi seviyorum ve destekleriniz için teşekkür ediyorum. Mesajlarınızı okuyorum ve sergiye katkıda bulunmak isteyen, sahte olmadıklarına emin olduğum üyelikleri de projeme dahil ediyorum. Güçlü kalın.'

 

Son Güncelleme: 29.05.2016 18:01
Anahtar Kelimeler:
Nesrin Cavadzade
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com