13 Haziran 2017 Salı 09:54
Survivor Sabriye’den anneye yumruk

Karadenizinsesi.com / Aleyna BAYRAM - Sabriye Şengül hayatının zorluklarla dolu olduğunu, ailesine kendisinin baktığını ifade etmişti. Annesinin temizliğe giderek aldığı evin, annesinin akrabaları tarafından elinden alındığını iddia eden Sabriye, kemer maçına çıkmadan bir kaç gün önce eve gelen hacizlerle uğraştığını söylemişti. Evimize çökmeye çalıştı dediği akrabasının dayısı olduğu ortaya çıkınca, dayısının eşi Melahat Taşkın ve annesi Cemile Taşkın'dan Karadenizin Sesi'ne çarpıcı açıklamalar geldi.

ALKOLİK BABANIN DAYAKÇI KIZI
Sabriye’nin annesi Cemile Taşkın basında yer alan haberleri Sabriye’nin uydurduğunu söyleyerek kızı tarafından darp edildiğini iddia etti.

Sabriye’nin, babasından boşandığına razı olmadığını belirten annesi, “Alkolik bir eşim vardı. Kışın soğuğunda merdiven silerek, evlere temizliğe giderek kazandığım para ile alkol alıyor beni sürekli dövüp öldürmekle tehdit ediyordu. Kayınpederimin hatırına evliliğimi devam ettiriyordum. Kayınpederim öldüğünde bana bıraktığı mirası da alkol masalarında yedi. Bende boşanmaya karar verdim. Okuma yazmam olmadığı için kardeşim evrak işlerinde bana yardımcı oldu. Kızım Sabriye boşandığım için bana hakaret edip darp ettikten sonra komşular sesleri duyarak polise haber verdiler. Sonra beni tehdit ettiler ve bende şikâyetimden vazgeçtim.  Zaten sürekli darp edildiğim için komşular bu duruma alışıklar. Sabriye de sonra babasını alıp eve getirdi. Bende sinirlenip ertesi gün evi 120 bin TL karşılığında bir başkasına sattım. Sonra kızlarım benden bu parayı istediler bende vermedim” dedi.

MAHKEME KARARI İLE UZAKLAŞTIRILDI
Kızlarının kendini dövdüğünü iddia eden Anne Cemile Taşkın, “Kızlarım sürekli beni dövüyordu. Sabriye küfür ve hakaret ettiği için mahkeme kararı ile uzaklaştırma aldı. Benim okuma yazmam yok. Kızım Sabriye o dönemlerde akli dengem yerinde olduğuna dair rapor alarak vekaletimi avukata verdi. Avukat üzerinden kardeşime suçlamalarda bulundular. 3 ay sonra da akli dengemin yerinde olmadığına dair bir rapor aldı ve böylece suçlamaları akli dengem yerinde olmadığı için geri alamayacaktım. Sabriye komşuya bak şimdi dayıma ne işler yapacağım diyerek bütün yaptığı dolandırıcılıkları anlatması üzerine kardeşime söyledim ve adliyede itiraz dilekçesi verdik. Akli dengemin yerinde olduğuna dair bir başka rapor almak için İstanbul’a hastaneye kardeşimle gittik. Sabriye orada da yanında adamlarla üzerimize yürüdü” ifadelerine yer verdi.

ADAM TUTUP TEHDİT ETTİ
Sabriye’nin annesini kandırarak evi ellerinden aldıklarını iddia ettiği dayısının eşi Melahat Taşkın, annesi ile babasının boşanma sürecinde annesine sahip çıktıkları için böyle bir iftira ile karşılaştıklarını belirtti.

Paralarının olmadığını ve kredi çekmesi için dayısının kapısını çaldıklarını ifade eden yenge Melahat Taşkın, “Dayısına yani eşime gelip ne olur bize ev al kredi çek dediler. 10 bin TL eşim kattı. Geri kalanı kredi çekmeye karar verdik. Bankaları dolaştık ama annesine hiçbir banka kredi vermedi. Bizde o dönem yeni araba almıştık, bize de kredi vermediler, sonra diğer dayısı üzerine krediyi çektik. Borç 10 yılda ödenecekti. Krediyi üzerine çektiğimiz dayısı o dönem trafik kazasında hayatını kaybedince hayat sigortası olduğu için banka parayı geri almadı. Eşim de ölümle beraber çocuklarına ve eşine düşen mirasta evde olduğundan dolayı imza ile evin tapusunu annesine devretti. Boşanma davaları da olunca annesi evi 120 bin TL karşılığında bir başkasına satarak parayı sakladı” dedi.

Sabriye’nin yengesi Melahat Taşkın, Sabriye’nin sürekli arayıp onlara küfür ettiğini, eşinin iş yerine yanında adamlarla gidip tehditlerde bulunduğunu, adam tutup takip ettirdiğini söyledi.

Aleyna Bayram / Karadenizinsesi.com

Son Güncelleme: 17.07.2017 18:54
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com
Avatar
trabzonlu 5 ay önce

bu melehat la kocasının neler yaptığı herkes biliyor.i̇ftira atıyorlar.rapor bile imzasız fotokobi.amaçları survivordan zengin olarak dönecek sabriyenin ünlü olmasını engellemektir.o kızın arkasında trabzon var,siz olmasanızda olur.yazın cemile hanımda kim ne derse o yönde ifade veren kendi kararı olmayan birisidir , bi anne kızına böyle bişeyi neden yapar ki ?

Misafir Avatar
TabeTabe 4 ay önce @trabzonlu

yav he he, bir anne yalan mı söyleyecek. zaten yasal rapor var. uzaklaştırma almış. yarışmadaki davranışları da problemli bir tip olduğunun kanıtı. saf ayağına iyi bile geldi bence. 3 ay önce elenmesi gerekiyordu. normalde yarışmanın ön elemesinden nasıl geçti ben onu bile anlamadım. :)

Beğenmedim! (0)
Avatar
sabriyenin avukatı 4 ay önce

sabriye survivordan gelince dayısı yengesi için tazminat davası açılacakmış menegeri söyledi.şimdi iftira atanlar düşünsün.