06 Aralık 2012 Perşembe 11:11
TV alırken bunlara dikkat!

Haber: TV alırken bunlara dikkat!

Yeni bir televizyon alırken LED, LCD, Plazma, 55 inç, 60 inç, akıllı/az akıllı gibi kafanızı karıştıracak birçok konu var. Bu yazımızda bir TV alırken nelere bakmanız gerektiğini sizlere göstererek, seçeneklerinizi elemenizde size yardımcı olmayı umuyoruz.

Doğru televizyonu nasıl seçmeli?

Öncelikle ne kadar büyük bir TV satın almak istediğinize karar vermelisiniz. Birçok kullanıcı, yeni bir TV satın aldıktan sonra "daha büyüğünü alabilirdim" diyor. Dolayısıyla TV'nizden ne kadar uzakta oturduğunuzu hesaba katarak kaç inç'lik bir TV'ye ihtiyacınız olduğunu düşünmenizde fayda var.

Yeni TV'nizin boyutunu belirledikten sonra sırada iyi bir görüntü kalitesi elde etmek var. Üreticilerin sağladığı "kontrast oranı" gibi değerlerin büyük oranda abartılı ve işe yaramaz olduğunu aklınızda bulundurun ("kontrast oranı" görüntü kalitesi için en önemli değerlerden, ancak üreticinin söylediği rakamlara hemen kulak asmayın). TV'lerin görüntü kalitesini bir mağazada değerlendirmeniz de sağlıklı olmayabilir, zira TV'ler düzgün bir biçimde ayarlanmamış olabilir. Bu durumda yapabileceğiniz en iyi şey, gözünüze kestirdiğiniz TV'lerin bağımsız incelemelerini internette araştırmak ve okumak. İncelemelerdeki ortak noktalara özellikle dikkat etmelisiniz.

Son Güncelleme: 06.12.2012 11:12
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com