Çok değil, son iki ay içerisinde;

***

Devrik çatı adayı Ekmeleddin mİhsanoğlu’na milletvekilliği teklifi götüren Kemal Kılıçdaroğlu, ‘ret’ cevabını alınca, soluğu Ekonomiden sorumlu Eski Bakan Kemal Derviş’in yanında aldı. Ecevit döneminde ABD’den transfer edilen ve IMF’den aldığı 40 bin doları batık bankalara dağıttığı iddia edilen Derviş, Kılıçdaroğlu’na, ‘İktidar olursan, bakanın olurum’ cevabını verdi.

***

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan ile DTP’li Sırrı Süreyya Önder, Dolmabahçe Çalışma Ofisi’nde bir araya geldi. Geçen Nevruz’da olduğu gibi, ite uğursuza ‘Silah bırakın’ dendi. Ancak yine kimse iplemedi.

***

Hafız Esad, füze fırlattı. Sınırımızda konuşlandırdığımız Patriot bataryaları, uçuşan füzelere Fransız kaldı. Bu durum, ‘Türkiye’nin uzun menzilli füzelere karşı korunması yeterli mi?’ sorusunu gündeme getirdi.

***

Özgecan, hunharca katledildi. Türkücü Nihat Doğan olay sonrası Twitter’den “Siz de mini eteği giyip, soyunup laik sistemin ahlaksızlaştırdığı sapıklar tarafından tacize uğrayınca da bas bas bağırmayacaksın” şeklinde mesaj attı. Ee haliyle ahalinin de hışmına uğradı. İşin garibi Nihat Doğan’ın ‘Benim olmazsan taciz ederim’ adlı şarkısı olduğu ortaya çıktı.

***

Mevkidaşları sansasyonel olaylar sonrası, Bodrum’da güneşlenirken, Japon mühendis Ryoichi Kishi, kendini İzmit Körfezi Geçiş Köprüsü inşaatında, kopan halattan sorumlu tuttuğu için intihar etti. Kishi’nin ölümü, dünya basınında geniş yer buldu.
***

2010 yılında yapılan KPSS’de usulsüzlük iddialarına ilişkin Ankara merkez olmak üzere 14 ili kapsayan operasyon başlatıldı. O dönemin şampiyonu, soluğu yurt dışında aldı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan yapılan açıklamada, “KPSS tarihinde hiçbir dönemde Eğitim Bilimleri Alanında 120 sorunun 120’sini ve 119’unu doğru cevaplayan olmadığı halde, 2010 sınavında 350 kişinin 120 sorunun 120’sini de doğru cevapladığı görüldü” ifadeleri kullanıldı.

***

Bitmedi!

***

Barcelona- Düsseldorf seferini yapan Airbus A-320 tipi yolcu uçağı Fransa semalarında düştü. Uçaktaki 144 yolcu 2 pilot ve 4 mürettebattan kurtulan olmadı. Ölenler arasında bir Türk’ün de olduğu öğrenildi.

***

AK Partili Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’a, ‘Seni istemiyoruz’ dedi. Arınç’ta manifesto gibi bir açıklama yaparak, “Benim görevden alınmamı isteyecek kadar haysiyetli bir insan değildir. Paralel yapıya Ankara’yı parsel parsel satmıştır” ifadelerini kullandı. Ortalık kızışınca, Başbakan Davutoğlu duruma müdahale etti.

***

Son olarak; Suudi Arabistan’ın Yemen’de askeri operasyona başlamasının etkisiyle, petrol fiyatları 60 dolara dayandı. Altının ons fiyatı da yaklaşık 25 dolar birden yükseldi. Gramı 102 liraya çıkan altın, Ekim 2012’den bu yana en yüksek seviyesini gördü.

***

Yani demem o ki muhterem; Yurt ve dünya gündemi böylesine arapsaçı iken hala mavi boncuk dağıtan ve bize; ateş çemberindeki bariton sesi, bülbül sesi diye yutturmaya çalışan ahaliye, naçize brifingimdir.

***

Bunlar ilgimizi çekmedi” diyorsanız, kaçmadan size bir haber daha vereyim. Sinan Akçıl’dan ayrılan eski manken Ebru Şallı depresyona girmiş. Akçıl’da dımdızlak ortada kalmış, iyi mi!

Eyvallah!

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com