Trabzonlu E.T. Yıllardır iş aradı. Gırtlağına kadar borca batınca, soluğu Tanjant’ta bir inşaatın damında aldı. İtfaiye polis derken, çaresiz genç güçlükle aşağıya indirildi.

Mebus adayları: “Trabzon’da istihdam sorununu, turizmle çözeceğiz…”

Taşeron işçi M.C. 40 yaşında bir baba… İşine son verilince, belediye önünde üzerine benzin dökerek kendini ateşe verdi. Cayır cayır yanan M.C’nin imdadına, son anda güvenlik görevlileri yetişti.

Mebus adayları: “İşsizlik kanayan sorunumuz. Bunun farkındayız…”

32 yaşındaki R.Y… Evini arabasını değil, parasızlıktan böbreğini sattı. 150 bin TL’ye anlaştığı işadamı parasını ödemeyince, defterdarlık binasının damına çıktı. Polis memurları bir saat dil dökerek, zar zor aşağıya indirdi.

Mebus adayları: “Lojistik merkez ile istihdam sorununu kökten halledeceğiz…

Çaresiz baba Ö. C… Ekonomik dar boğazdaydı. Yapabileceği bir iş aradı ama bulamadı! Eşiyle kavgaları günden güne artınca, şehrin göbeğinde bulunan bir iş merkezinin damına çıktı. Bir yandan İntihar amigolarının “atla atla” tezahüratları dinledi, diğer yandan da aşağıdaki beton zemine baktı. Tam bu esnada polis, bir anlık dalgınlığından faydalanarak, Ö.C’yi damdan aşağıya indirdi.

Mebus adayları: “İstihdam sorununu çözmek için, ortak akılla hareket edeceğiz…”

Öğretmen H.U… Yıllarca atama bekledi. Ancak sürekli hayallerini sudan toplamak zorunda kaldı. İşsizlikten psikolojisi bozulan H.U, TOKİ konutlarının damına çıkarak kendini boşluğa bıraktı ve yaşamını kaybetti.

Mebus adayları: “Yeni istihdamlarla, umutsuz gençlerimizi hayata bağlayacağız…”

Her seçim öncesi güzide mebus adaylarımız kürsülerden istihdam nutukları atadursun, işsizlikten bunalıp, dama çıkan vatandaşlarımızın sayısı, her yıl ciddi artış gösteriyor. Doğu Karadeniz illerinde ise her zamanki gibi Trabzon başı çekiyor.

Demek ki neymiş muhterem;

Kürsülerden vıcıklaşmış kamu spotu formatında, istihdam mavalı okumak değil, vatandaşı damdan indirebilmekte marifet…

Eyvallah!

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com